UWAGA!

Rok 1612

 Elbląg, Rok 1612

Od dzisiaj (10 października) w kinie Światowid można oglądać rosyjską superprodukcję z polskim akcentem: Michałem Żebrowskim w roli głównej. Zrealizowana z epickim rozmachem opowieść o czasach polskiej inwazji na Moskwę i trudnej miłości...

Jest to historia bezwzględnego polskiego oficera, który chciał zostać władcą jednego z najpotężniejszych państw Europy. Jego miłość do rosyjskiej księżniczki mogła odmienić losy świata.
     Rok 1612 był wyjątkowy w historii polskich stosunków z Rosją. Czasy anarchii i wewnętrznych walk o tron cara Rosji pchnęły sąsiedzkie kraje do starań o objęcie władzy na Kremlu. Udało się to Polakom. Najbardziej bezwzględny z polskich hetmanów (Michał Żebrowski) z oddziałami husarii dotarł do Moskwy. Wymordował prawowitych następców tronu i pojmał księżniczkę Ksenię Godunow (Violetta Davidovskaja). Ślub z nią miał zapewnić mu tytuł cara i władzę nad rozległymi terenami Rosji. Oprawca zakochał się jednak w swojej ofierze. Hetman stanął przed trudnym wyborem: uszanować jej wolność czy nadal z krwią na rękach dążyć do władzy.
     Polska dwuletnia okupacja Kremla skończyła się w 1612 roku. Władzę w Rosji objęła na nadchodzące 300 lat dynastia Romanowów.
     
     Reżyseria: Władimir Chotinienko. Scenariusz: Arif Alijew. Obsada: Piotr Kisłow, Artur Smoljanow, Michał Żebrowski, Wioletta Dawydowska. Rosja.
oprac. OK

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Sprytnie zrealizowana, ale zawsze tylko ahistoryczna ruska agitka o wyraźnie antypolskim charakterze. Pamiętam dyskusję przed, ,Ogniem i mieczem "- czy aby Ukraińcy się nie obrażą; a Ruski bach propagandą po oczach i koniec. Tak się robi kino polityczne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kinoman(2008-10-10)
  • Spróbuj lepiej ocenic ile jest ahistorycznej agitacji w naszych filmach. Moze tego typu filmy pokazuja jednak cos bardziej obiektywnego niz tylko jednostronne opowiesci o bohaterach z szabelka ktorzy nigdy nikomu nic zlego nei zrobili
  • pamietajcie ze to tylko film = bajka. .. tak jak o czerwonym kapturku i zlym wilku, wiec komentujcie tylko rzeczy aktualne. .np. politykow, rzad, gospodarke
  • Tylko co w filmie oznacza biały Jednorożec? Czy to ma być symbol Rosji?
Reklama