UWAGA!

Spektakl mocny… „Aż do bólu”

2009-05-19
Aktualizowany 2009-05-22 23:23
Elbląg, na zdj. Anna Iwasiuta i Leszek Czerwiński - kat i ofiara, ofiara i kat
na zdj. Anna Iwasiuta i Leszek Czerwiński - kat i ofiara, ofiara i kat (fot. Artur Mieczkowski)

Do domu, w którym mieszkają trzy kobiety wdziera się (choć początkowo wydaje się, że „grzecznie” puka) mężczyzna. Atakuje jedną z nich, ale bardzo szybko role się odwracają. Niedoszły gwałciciel trafia do kominka, oczy ma spryskane żrącą substancją. No i kto jest teraz katem, a kto ofiarą? Przerażający, wstrząsający i wywołujący wiele innych emocji spektakl „Aż do bólu” to propozycja elbląskiego teatru na sobotni (23 maja) wieczór.

Sztuka „Aż do bólu” amerykańskiego dramaturga Williama Mastrosimone podejmuje temat stary jak sam świat i historia ludzkości. Postawa człowieka wobec zjawiska zła oraz jego przewrotnej zaraźliwości. Jak ofiara przeistacza się w kata? Jak agresja i przemoc wyzwalają w ludziach zbrodnicze instynkty?
     Do domku zamieszkałego przez trzy samotne kobiety, podczas nieobecności dwóch z nich, wdziera się obcy mężczyzna. Pod byle pozorem nawiązuje rozmowę, a potem usiłuje zgwałcić główną bohaterkę sztuki Marjorie. Ta, za pomocą owadobójczego środka oślepia napastnika, udaje się jej go związać i wepchnąć do kominka. Wracają pozostałe kobiety i nagle role się odwracają, to przestępca jest teraz ofiarą. Ponieważ Marjorie boi się, że mężczyzna zostanie uniewinniony od zarzutu gwałtu, a sama będzie musiała odpowiadać za uszkodzenia jego ciała, w szoku podejmuje decyzję: trzeba go zabić.

 

Sztuka o gwałcie, innym rodzaju odpowiedzialności kobiety i mężczyzny, ale nie tylko, również o eskalacji terroru i o związkach kata z ofiarą.
     Spektakl „Aż do bólu” będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę 23 maja o godz. 19 na Małej Scenie elbląskiego teatru. Cena biletu: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).
     
     Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski
     Scenografia i kostiumy: Iza Toroniewicz
     Obsada: Anna Iwasiuta, Sawa Fałkowska (gościnnie), Anna Suchowiecka, Leszek Czerwiński.
     
     Dla widzów o mocnych nerwach…

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama