UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée: "Tysiąc i jedna noc"

materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Film Miguela Gomesa "Tysiąc i jedna noc", który otrzymał nagrodę FIPRESCI na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, to 3-częściowa, 6-godzinna epopeja wpisująca współczesną targaną kryzysem Portugalię w baśniowy schemat opowieści Szeherezady.

Wszystkie trzy części filmu będzie można zobaczyć w Kinie Światowid 9, 10 i 11 stycznia w ramach T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée.
       Portugalia wydaje się istnieć nie tylko na krańcu kontynentu, ale wręcz na końcu świata. Jej nierzeczywisty charakter stał się jednym z tematów tryptyku Gomesa, który najnowszą historię ojczyzny nakłada na strukturę Baśni z tysiąca i jednej nocy.
      
       Odkryciem okazała się w sumie ponadsześciogodzinna trylogia "Tysiąc i jedna noc" Miguela Gomesa - opowiadana przez Szeherezadę baśń rozgrywa się w dzisiejszej Portugalii, w czasach kryzysu gospodarczego. Przedstawiciele instytucji finansowych przyjeżdżają na wielbłądach, a za zaciągnięte z absurdalnych powodów długi płacą maluczcy.

       Paweł Felis, „Gazeta Wyborcza”
      
       9.01.2016 godz. 18:00 "Tysiąc i jedna noc - cz. 1, niespokojny"
       Skupia się na gospodarczym kryzysie lat 2013-2014 i przeplata dokumentalną historię bezrobotnych stoczniowców z Viana do Casteloz losami Szeherezady oraz galerią niezwykłych figur, m.in. afrykańskim szamanem, eksplodującym wielorybem i umierającą syreną. Tak się zaczyna monumentalna trylogia filmowa nagrodzona Fipresci na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.
      
       10.01.2016 godz. 18:00 "Tysiąc i jedna noc - cz.2, opuszczony"
       Drugą część trylogii rozpoczyna od historii tajemniczego Simão – ukrywającego się przed prawem zabójcy, uważanego za lokalnego bohatera.
      
       11.01.2016 godz. 18:00 "Tysiąc i jedna noc - cz. 3, oczarowany"
       Finałowa część trylogii opowiadającej o rozczarowanym politycznymi zmianami portugalskim społeczeństwie, pogrążającym się w recesji. Tym razem skupia się na historii uciekającej z pałacu sułtana Szeherezady. Zestawia jej miłosne perypetie m.in. z opowieścią o bezrobotnych mężczyznach przygotowujących ptaki do konkursu śpiewu i obrazami demonstracji w Lizbonie z listopada 2013 roku. Reżyser nasyca tę symboliczną historię subtelną ironią, humorem i melancholią, niczym w pieśni fado.
      
       Reżyseria: Miguel Gomes
       Scenariusz: Miguel Gomes, Telmo Churro
       Produkcja: Portugalia, Francja, Niemcy, Szwajcaria
      
       T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée potrwa w Kinie Światowid od 8 do 14 stycznia. Program przeglądu.
       Cena biletu: 10 zł/film. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...