UWAGA!

„W głowie się nie mieści” w Letniej Małej Akademii Filmowej

„W głowie się nie mieści” w Letniej Małej Akademii Filmowej

W wakacje nie ma czasu na nudę – taka idea przyświeca Letniej Małej Akademii Filmowej. - Nie jest to jednak szkoła, więc nie sprawdzamy obecności,  można wziąć udział we wszystkich lub tylko w wybranych spotkaniach – mówi Joanna Niewiadomska z Kina „Światowid” i zaprasza na najbliższe, które odbędzie się już 14 lipca.

W ramach Leniej Małej Akademii Filmowej wyświetlane są bajki, a każde spotkanie to także świetna zabawa podczas warsztatów. Podczas spotkań LMAF dzieci poznają tajniki różnych obszarów sztuki lub nauki: od potocznie nazywanego „tworzenia bajek”, czyli animacji plastelinowej, przez tworzenie komiksu, warsztaty filmowe, teatralne, plastyczne aż po warsztaty literackie. Do Letniej Małej Akademii Filmowej zapisać mogą się wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
       - Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem: 55 611 20 56 – mówi Joanna Niewiadomska. – Na najbliższy wtorek, 14 lipca, zaplanowaliśmy warsztaty teatralne po których dzieci obejrzą przezabawną bajkę pt. „W głowie się nie mieści”.
       „W głowie się nie mieści” to opowieść o Rile, która wraz z rodzicami opuszcza rodzinne strony i przenosi się do San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Jak każdym z nas, bohaterką kierują emocje. Jest ich pięć i zasiadają w  Centrali, czyli centrum dowodzenia umysłu jedenastoletniej dziewczynki. Strach jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo, Gniew dba o sprawiedliwość, a Odraza chroni ją przed skażeniem — w sensie fizycznym i społecznym. Smutek nie wie dokładnie, jaka jest jej rola.  Chociaż Radość robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, dziewczynce nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole… 
       reżyseria: Pete Docter
       scenariusz: Michael Arndt
       czas trwania: 101 minut
       produkcja: USA
       Koszt udziału w spotkaniu Letniej Małej Akademii Filmowej wynosi 20 złotych.
      
       Program letniej małej akademii filmowej
       28.07 Koko Smoko + warsztaty animacji plastelinowej
       4.08 Ups! Arka odpłynęła + warsztaty plastyczne
       11.08 Mały Książę + warsztaty literackie
       18.08 Fantastyczna Czwórka + warsztaty pn. robimy komiks
       25.08 Bystry Bill + „kino od kuchni” + konkurs dla uczestników
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • film jest fantastyczny! Niestety dubbing jest niewyraźny, tłumaczenie na polski w wersji dla studentów psychologii /terminologia naukowa/ nie uwzględnia małych odbiorców. Szkoda. Przydałaby się przed wyświetleniem, prelekcja objaśniająca znaczenie używanych w filmie słów.