UWAGA!

W imię

W imię

Pełna emocji historia księdza, który prowadzi ognisko dla trudnej młodzieży. Charyzmatyczny kapłan zdaje się być pełen zaangażowania w swoją misję i cieszyć się sympatią parafian, skrywa jednak tajemnicę. Film „W imię” w kinie „Światowid” od piątku, 20 września.

W swoim najnowszym filmie Małgorzata Szumowska opowiada historię księdza Adama (Andrzej Chyra), który opiekuje się trudną młodzieżą. Na zewnątrz Adam wydaje się być opanowany i pełen wiary, którą potrafi nieść innym. Targają nim jednak wewnętrzne sprzeczności, których przyczyną jest młody chłopak – Dynia (Mateusz Kościukiewicz). Relacja między mężczyznami zaczyna wykraczać poza przyjęte normy, a Adam pragnie uciec przed samotnością…
       Obraz Szumowskiej daleki jest od wartościowania czy oceniania, to przede wszystkim opowieść o człowieku, wątpliwościach, poszukiwaniu.
       Jury Gdynia – Festiwal Filmowy wyróżniło ekipę filmu „W imię” nagrodami indywidualnymi: Małgorzatę Szumowską za reżyserię i Andrzeja Chyrę za pierwszoplanową rolę męską.
       – Dla mnie ta historia jest zupełnie o czym innym. Nie o księdzu, który jest gejem. To opowieść o spotkaniu między ludźmi, miłości, fascynacji – podkreśla grający główną rolę Andrzej Chyra.
       W filmie „W imię” obok Andrzeja Chyry i Mateusza Kościukiewicza zagrali m.in. Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Tomasz Schuchardt, Maria Maj oraz Olgierd Łukaszewicz.
      
       reżyseria: Ryszard Bugajski
       scenariusz: Mirosław Piepka, Michał S. Pruski
       gatunek: Thriller
       produkcja: Polska
       czas: 96 min.
       opis: dystrybutor filmu
      
       Film „W imię” w kinie „Światowid” od 20 września do 3 października. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie. Szczegółowy repertuar.
      
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...