UWAGA!

Walentynki w teatrze

Elbląg, scena ze spektaklu
scena ze spektaklu (fot. arch. portEl)

Niezapomniane i doskonale znane przeboje Wojciecha Młynarskiego w nowych aranżacjach podczas Walentynkowych spotkań zabrzmią jeszcze piękniej. Te piosenki nabiorą głębszego znaczenia właśnie na spektaklu walentynkowym, wyśpiewane wprost do serca ukochanej osoby, mogą zmienić losy obojga. Spektakl "A my...róbmy swoje" już 14 lutego w Teatrze im. A. Sewruka.

Na spektakl składa się 25 piosenek Wojciecha Młynarskiego przeplatanych jego wierszami. Jak przyznaje reżyser Andrzej Ozga, wybór tekstów był trudny, bo spod pióra artysty wyszło ok. 2000 tekstów.
       - Staraliśmy się wybrać piosenki stare i nowsze, znane i mniej znane, ale według klucza – wyjaśnia Andrzej Ozga. – Chodzi o to, by brzmiały, jakby zostały napisane dziś. Najbliższe mi są piosenki obywatelskie, które zawsze zajmowały jakieś stanowisko, punktowały rzeczywistość. Te nie tracą aktualności. Zawsze przecież może „przyjść walec i wyrównać” dołki, które cały czas są. Myśleliśmy co prawda, że 4 czerwca 1989 r. wszystko się zmieni, oczekiwaliśmy tych zmian. Niestety, cały czas nie możemy dojść do tego, o czym marzyliśmy.
       I przesłanie: Chcielibyśmy, by widzowie po wyjściu z naszego spektaklu zastanowili się chociaż nad jednym z utworów – mówi reżyser.
       Podczas spektaklu usłyszeć można m.in. takie piosenki, jak: „Taka piosenka, taka ballada”, „Przyjdzie walec i wyrówna”, „Zmienić się w małpę”, „Żyj kolorowo”, „Ballada o dwóch koniach”, „Jesteśmy na wczasach” i oczywiście „Róbmy swoje”.
       Scenografię i kostiumy zaprojektowała Tatiana Kwiatkowska (znana już w Elblągu ze scenografii do Cafe Sax, Pod niebem Paryża w Cafe Sax”, „A-na-wa-s spłyną obłoki”), ruchem scenicznym zajął się Tomasz Tworkowski, zaś aranżacje muzyczne są dziełem Roberta Obcowskiego.
       W spektaklu występują: Marta Masłowska, Teresa Suchodolska, Tomasz Czajka, Leszek Czerwiński, Tomasz Muszyński. Aktorom towarzyszy zespół grający „na żywo” w składzie: Dariusz Łapkowski – pianino, Piotr Lewańczyk – kontrabas/gitara basowa, Leszek Ligęza – perkusja, Szymon Zuehlke – saksofon.
      
       - Są jeszcze bilety na walentynkowy spektakl. Warto zrobić ukochanej osobie muzyczny prezent i ten wyjątkowy czas spędzić w naszej kawiarni muzycznej - zachęca Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiej sceny.
      
       "A my...róbmy swoje": 14 lutego - godz. 19, 15 lutego - godz. 19
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama