UWAGA!

Aga Zaryan na Ogrodach

2011-05-25
Aktualizowany 2011-05-26 07:53
mat. prasowe
mat. prasowe

W środę (1 czerwca) podczas pierwszego wieczoru ósmej edycji Letnich Ogrodów Polityki w Bibliotece Elbląskiej wystąpi Aga Zaryan. Biletów na koncert nie ma już w sprzedaży, dlatego udział w naszym konkursie jest jedyną szansą by zobaczyć występ artystki. Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

Aga Zaryan uznawana jest za jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek jazzowych nowego pokolenia. Autorka dwóch złotych i trzech platynowych płyt (w tym poczwórnej platyny za album „Live at Palladium). Czterokrotnie zwyciężała w plebiscycie na najlepszą wokalistkę roku magazynu „Jazz Forum” (2007-2010), jest laureatką nagrody Fryderyk w 2008 roku. Aga Zaryan jest pierwszą polską artystką nagrywającą w legendarnej wytwórni Blue Note Records.
       W studiu Castle Oaks w Los Angeles, w doborowej obsadzie, powstała szósta już płyta Agi Zaryan. Kolejny album, wydany przez legendarną wytwórnię Blue Note Records, dedykowany będzie postaci Czesława Miłosza.
       Gościnne zaproszenie do nagrań przyjął m.in. Grzegorz Turnau. Swój udział w projekcie potwierdziła również Polska Orkiestra Radiowa oraz ulubieni muzycy Agi Zaryan, docenieni przez międzynarodową publiczność: Michał Tokaj, Larry Koonse, Darek Oleszkiewicz oraz Munyungo Jackson.
       Teksty utworów to znane wiersze poety, ale także przekłady ulubionych poetek noblisty m.in. Anny Świrszczyńskiej, Jane Hiershfield oraz Denise Levertov.
       – Mój najnowszy album to hołd złożony wybitnemu nobliście, poecie, który na stałe wpisał się w kanon światowej literatury. To album o człowieku. Teraz mogę poprzez muzykę przybliżać innym jego twórczość – mówi artystka.
       Najnowszy projekt Agi Zaryan jest przygotowywany w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej. Projekt objęty został mecenatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Deutsche Banku PBC SA. Premiera albumu planowana jest na czerwiec 2011.
       Skład zespołu: Aga Zaryan – ocal, Michał Tokaj – fortepian, David Dorużka – gitary, Michał Barański – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja oraz Kwartet smyczkowy pod dyrekcją Bartosza Blachury.
      
       Koncert Agi Zaryan w środę, 1 czerwca o godz. 21 na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej.
      

       ***
Tytuł najnowszego albumu artystki to:  "A Book of Luminous Things" / "Księga Olśnień".
       Pojedyncze zaproszenia na koncert wygrali: Magdalena Huzarewicz i Rafał Wulczyński. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)