UWAGA!

Aktor

2007-03-20
Aktualizowany 2007-03-23 10:30
Elbląg, Aktor

„Aktor” Bogusława Schaeffera to najnowsza propozycja elbląskiego teatru. Sprawdź czy wygrałeś zaproszenie na spektakl w niedzielę 25 marca.

To spektakl nietypowy, w którym Aktor jest osobą dramatu, aktor gra Aktora. Bogusław Schaeffer mnoży przed widzem pytania, by udzielać na nie wieloznacznych odpowiedzi... Co stanowi podstawę rywalizacji między aktorem a dramaturgiem? Czy twórcą i artystą jest każdy z nas? Czy jeśli pozytywna recenzja opublikowana jest w wysokonakładowym dzienniku - sztuka jest wybitna? Czy jeśli informacja pojawia się w ogólnopolskiej TV, to artysta jest sławny? Co sława robi z artystą? Czy w sztuce muszą obowiązywać jakieś zasady? Czy słuszna jest teza, że prawdziwego artystę docenia są dopiero po śmierci?
     O tych ważnych problemach tytułowego Aktora widz dowiaduje się w sposób ironiczny, groteskowy... Choć publiczność śmieje się wielokrotnie podczas przedstawienia, w gruncie rzeczy wychodzi z teatru głęboko poruszona.
     Reżyserem spektaklu, który powstał z inspiracji inscenizacją Bohdana Cybulskiego, jest Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru. Autorem scenografii jest Grzegorz Małecki. Na scenie zobaczymy: Mirę Baranowską (gościnnie), Marię Makowską-Franceson, Martę Masłowską, Krzysztofa Bartoszewicza, Mariusza Michalskiego, Tomasza Muszyńskiego, Lesława Ostaszkiewicza, Jerzego Przewłockiego i Wojciecha Przybosia. W roli tytułowej - Mirosław Siedler.
     Premiera „Aktora” Bogusława Schaeffera odbędzie się 24 marca o godz. 19 na dużej scenie elbląskiego teatru.
     
     Podwójne zaproszenie na spektakl w niedzielę 25 marca o godz. 19 wygrała Aniela Ligocka. Gratulujemy. Potwierdzenie wyślemy mailem.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama