UWAGA!

Kino Światowid: Dzieci Wehrmachtu

 Kadr z filmu. Na zdjęciu Augustyn Stolarski
Kadr z filmu. Na zdjęciu Augustyn Stolarski

Na ekranie kina Światowid można oglądać dokumentalny film „Dzieci Wehrmachtu”. Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałeś.

„Dzieci Wehrmachtu” to dokumentalna opowieść o ludziach, którzy żyją w Polsce, ale ich ojcowie podczas II wojny światowej służyli w niemieckiej armii. Polaków wywodzących się ze Śląska, którzy walczyli w niemieckich mundurach, mogło być nawet 300 tysięcy. Podczas II wojny światowej Ślązaków wcielano do Wehrmachtu, ponieważ byli wpisani na Volkslistę. Wielu z nich walczyło na froncie wschodnim. Inni - na Zachodzie. Niektórym z nich udało się przedostać przez linię frontu do polskiego wojska. Ale niekiedy musieli walczyć przeciw sobie, walczyli przeciw swoim braciom. Tak było podczas bitwy o Monte Cassino. Polacy wywodzący się ze Śląska leżą na żołnierskich cmentarzach pod Monte Cassino i wśród aliantów, i wśród Niemców.
       Reżyseria Mariusz Malinowski, scenariusz: Mariusz Malinowski, Piotr Lipiński. Obsada: Alojzy Lysko, Józef Kłyk, Augustyn Stolarski, Marta Krzemień. Polska, 2009.
      
       Pojedyncze zaproszenia na film wygrali Janusz Przeciński i Maciej Korzeniewski. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)