UWAGA!

Kino Światowid: Zaduszki Filmowo-Muzyczne

2010-10-28
Aktualizowany 2010-10-29 17:35
Kadr z filmu
Kadr z filmu

W niedzielę 31 października w kinie Światowid można będzie obejrzeć niemy film Fritza Langa „Metropolis” z 1927 roku. O muzyczną stronę filmu zadba Marcin Pukaluk, który będzie tworzyć ścieżkę dźwiękową na żywo. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na imprezę. Sprawdź, czy wygrałaś.

Film opowiada historię społeczeństwa żyjącego w mieście przyszłości - Metropolis, podzielonego na dwie kasty. Jedna to uprzywilejowana grupa intelektualistów korzystająca z wygód i rozrywek miasta, druga - pracujące pod ziemią rzesze robotników.
       Władze w mieście sprawuje dyktator, John Fredersen. Pewnego dnia, jego syn, Freder, poznaje pochodzącą z wyzyskiwanej klasy robotniczej Marię. Chcąc ponownie ją spotkać udaje się do podziemi, gdzie po raz pierwszy styka się z prawdą o okrucieństwie systemu zmuszającego ludzi do niewolniczej pracy. Zdruzgotany Freder postanawia zburzyć porządek miasta zarządzony przez własnego ojca. Pomóc ma mu w tym Maria, która na odbywanych potajemnie zgromadzeniach dodaje strudzonym ludziom otuchy, zapowiadając nadejście Pośrednika, który połączy umysł i ręce, które zbudowały miasto. Sytuacja komplikuje się, kiedy Fredersen odkrywa prawdę i postanawia zwrócić robotników przeciwko Marii, zlecając szalonemu naukowcowi stworzenie jej złego sobowtóra - robota Futura....
       Reżyseria Fritz Lang, scenariusz: Thea Harbou, Fritz Lang. Obsada: Alfred Abel, Gustav Frohlich, Brigitte Helm. Niemcy, 1927.
       Seans rozpocznie się o godz. 20.
      
       Podwójne zaproszenia na film wygrały: Dorota Wrzos, Beata Zimnoch, Natalia Chojnowska. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
      
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)