UWAGA!

Opowieść wigilijna

Elbląg, scena ze spektaklu (Lesław Ostaszkiewicz i Jerzy Przewłocki)
scena ze spektaklu (Lesław Ostaszkiewicz i Jerzy Przewłocki) (fot. teatr)

„Opowieść wigilijna” Karola Dickensa to najbardziej wzruszająca opowieść o magii świąt Bożego Narodzenia. To również mikołajkowa propozycja elbląskiego teatru dla dużych i małych widzów. Spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielę 6 grudnia o godz. 14. Sprawdź czy wygrałeś zaproszenie.

„Opowieść wigilijna” to najbardziej wzruszająca opowieść o magii świąt Bożego Narodzenia. Jak głoszą legendy i baśnie, właśnie w Wigilię zdarzają się rzeczy niezwykłe i tajemnicze. Zwierzęta przemawiają ludzkim głosem, zaciera się granica między rzeczywistością i zaświatami, czasem nawet duchy odwiedzają ludzi, by zdradzić im tajemnice boskich wyroków, pocieszyć lub udzielić przestrogi. Opowiadanie Karola Dickensa jest moralitetem w stylu wiktoriańskim. Pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a w noc wigilijną.
       „Opowieść wigilijna” w reż. Czesława Sieńki miała swoją premierę w 2007 r. w Mikołajki. To jeden z tych tytułów granych tylko w okresie bożonarodzeniowym.
       - Nasza inscenizacja została zrealizowana z rozmachem, z zaskakującymi rozwiązaniami scenograficznymi, ferią barw i kolorów, magią świąt unoszącą się w powietrzu, dynamicznymi układami choreograficznymi i nastrojową muzyką – zachwyca się Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. - Wszystko to przyczyniło się do sukcesu naszego przedstawienia, które poza Elblągiem, prezentowane było w kilku Polskich miastach - wszędzie entuzjastycznie oklaskiwane.
       Na scenie zobaczymy kilkudziesięciu aktorów oraz statystów. Scenografia jest dziełem znanej w Elblągu Izy Toroniewicz (projektowała kostiumy i dekoracje m.in. do „Celebracji” czy „Świętoszka”), zaś choreografię opracował mim Piotr Suzin.
       „Opowieść wigilijna” zostanie zaprezentowana w niedzielę 6 grudnia o godz. 16 na Dużej Scenie elbląskiego teatru. Bilety w cenie 20 zł (ulgowy), 25 zł (normalny).
      
       ***
       Podwójne zaproszenia na mikołajkową "Opowieść wigilijną" wygrali: Justyna Orzechowska i Piotr Bednarczuk. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama