UWAGA!

„Pachnidło”

2007-01-18
Aktualizowany 2007-01-19 10:19
Elbląg, „Pachnidło”

W Multikinie oglądać można wstrząsający film „Pachnidło: Historia mordercy”. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na ten film.

Jean Baptiste Grenouille przychodzi na świat pewnego letniego dnia 1744 roku na śmierdzącym targu rybnym na jednej z paryskich ulic. Jego matka pragnie ukryć niechciane dziecko pod ladą pośród rybich wnętrzności. Jednak przechodnie ratują mu życie. Kobieta zostaje pojmana i stracona. Mały Grenouille spędza pierwsze lata swojego życia w ochronce prowadzonej przez panią Gaillard. Pozostałe dzieci od razu wyczuwają, że niemowlę jest inne niż one i próbują je udusić już pierwszego dnia jego pobytu w sierocińcu. W wieku sześciu lat Grenouille jeszcze nie umie mówić. Jednak staje się jasne, że chłopiec posiada pewien rzadki dar - fenomenalny węch, który staje się jego dominującym zmysłem i narzędziem poznawania otaczającego go świata. W dorosłym życiu wykorzysta ten zmysł stając się niebezpiecznym człowiekiem.
     Reżyseria Tom Tykwer, scenariusz (na podstawie powieści Patricka Suskinda): Andrew Birkin, Bernd Eichinger, Tom Tykwer. Obsada: Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood. Niemcy 2006.
     
     Podwójne zaproszenia na film wygrali Agnieszka Schodowska i Bartosz Kowalski. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama