UWAGA!

Światowid: 4 Lions

2012-08-17
Aktualizowany 2012-08-17 15:30
 
Elbląg, materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Omar ma jedno marzenie - chce zostać męczennikiem. Nie ma wprawdzie doświadczenia w prowadzeniu świętej wojny, ale wie, że musi zrobić w życiu coś doniosłego. Od 18 sierpnia na ekranach kina „Światowid” komedia „4 Lions”. Dla naszych Czytelników mamy pojedyncze zaproszenie na wybrany seans filmu. Sprawdź, czy wygrałaś.

Czy możliwym jest śmiać się ataku terrorystycznego? Wyrafinowana, czarna komedia udowadnia, że tak. W pewnym brytyjskim mieście czterech mężczyzn ma tajny plan. Omar jest zniesmaczony tym, jak traktowani są Muzułmanie na całym świecie i postanawia zostać żołnierzem – męczennikiem. Nie ma wprawdzie doświadczenia w prowadzeniu świętej wojny, ale wie, że musi zrobić w życiu coś doniosłego. Ataku na imperialistyczny Zachód nie przeprowadza się jednak w pojedynkę. Omar rekrutuje więc do pomocy swoich przyjaciół. Problem w tym, że członkowie jego dżihad komando mają więcej zapału niż rozumu: uzbrajają w bomby kruki, kupują materiały wybuchowe na Amazonie, połykają karty SIM, by uniknąć inwigilacji. A to tylko niektóre z genialnych pomysłów terrorystów. Raj jest już blisko. Na drodze do męczeńskiej śmierci zamachowców może stanąć jednak... ich własna głupota.
       Scenariusz: Christopher Morris, Sam Bain, Jesse Armstrong, Simon Blackwell. Reżyseria: Christopher Morris. Obsada: Kayvan Novak, Nigel Lindsay, Riz Ahmed. Komedia. Francja, Wielka Brytania 2010. 101 min.
      
       Film „4 Lions” w kinie „Światowid” od 18 do 30 sierpnia. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. Rezerwacja: 55 611 20 68, 76 i szczegółowy repertuar.
      
       Pojedyncze zaproszenie na film wygrała Joanna Tucka. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
       Regulamin konkursów w portEl.
      
      
oprac. ASZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama