UWAGA!

Światowid: opera Napój miłosny

Elbląg, Anna Netrebko i Ambrogio Maestri,
Anna Netrebko i Ambrogio Maestri, fot. nadesłana

Pierwsze dzieło Donizettiego, które zdobyło europejską sławę – opera „Napój miłosny” na początek sezonu „The Metropolitan Opera. Live in HD” w kinie „Światowid” w sobotę, 13 października. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na sobotnią operę. Sprawdź, czy wygrałaś.

Akcja rozgrywa się około roku 1815. Opera przedstawia perypetie miłosne biednego wieśniaka Nemorina, który stara się o względy pięknej Adiny. Ona wyśmiewa jego stałość i tłumaczy mu, że jest zbyt zmienna i kapryśna, żeby kogokolwiek pokochać na całe życie. Gdy do wsi przybywają żołnierze, ich dowódca, zarozumiały sierżant Belcore oświadcza się dziewczynie, doprowadzając tym Nemorina do rozpaczy. Aby zdobyć jej przychylność, kupuje u wędrownego znachora Dulcamara napój miłosny, mający zapewnić mu powodzenie u dziewcząt, w rzeczywistości jest to zwykła butelka wina.
       Pozorna obojętność Nemorina doprowadza Adinę do przyjęcia oświadczyn sierżanta. Nemorino, aby zdobyć pieniądze na następną butelkę napoju miłosnego, zaciąga się do wojska. Nemorino jeszcze nie wie, że umarł jego bogaty wuj, zostawiając mu spadek. Jednak dowiadują się o tym miejscowe dziewczęta i zaczynają okazywać młodzieńcowi względy. On przypisuje to działaniu magicznego napoju.
       Kiedy Adina dowiaduje się, że Nemorino zaciągnął się do wojska z miłości do niej, oddaje pieniądze sierżantowi i przestaje ukrywać swoje uczucia. W finale Dulcamara sprzedaje wszystkim swój napój miłosny, który okazał się tak skuteczny.
      
       Cena biletu: 50 zł.
      
       Podwójne zaproszenia na sobotnią operę wygrały: Paulina Mikielewicz, Elżbieta Falkowska. Gratulujemy, potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
       Nagroda do odebrania w kinie Światowid.
      
       Regulamin konkursów w portEl.pl
      
      
oprac. ASZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama