UWAGA!

Włoskie kino razy trzy

Elbląg, Monica Bellucci jako tytułowa Malena.
Monica Bellucci jako tytułowa Malena.

Multikino zaprasza na kolejny Retrospektywny Zlot Eurokinomaniaków „Coca-Cola...rze”. Dziś o godz. 21 na ekranie zobaczymy trzy włoskie produkcje: „Okna”, „Malenę” i „Pokój syna”. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na włoski maraton filmowy.

„Okna”
     Życie pewnej młodej kobiety płynie bardzo zwyczajnie. Ma zwyczajną rodzinę i zwyczajne problemy. Wieczorami Giovanna staje w oknie i, paląc papierosa, obserwuje okno sąsiada. Tęskni za innym życiem. Pewnego dnia spotykają się. Giovanna zaczyna zastanawiać się nad własnym życiem, niewykorzystanymi możliwościami, niezrealizowanymi marzeniami. Pozwala spełnić się marzeniu o spotkaniu z obcym mężczyzną, sąsiadem, którego zna tylko z widzenia. Davide przekonuje Giovannę do podjęcia walki o realizację marzeń. Jeszcze nie wszystko stracone, wszystko może się zdarzyć...
     Reżyseria Ferzan Ozpetek, scenariusz Ferzan Ozpetek, Gianni Romoli. Obsada: Giovanna Mezzogiorno, Massimo Girotti, Raoul Bova, Filippo Nigro. Włochy 2003.
     
     „Malena”
     Malena to najpiękniejsza kobieta w Castelcuto - sennej wiosce na słonecznym sycylijskim wybrzeżu. Kobieta, której nie sposób się oprzeć. Przeprowadziła się tu niedawno, bez męża, który walczy na froncie. Każde publiczne pojawienie się Maleny zamienia się w spektakl. Wszędzie towarzyszą jej pożądliwe spojrzenia mężczyzn i złośliwe plotki ich zazdrosnych żon. Grupa młodych chłopaków na rowerach podąża za nią wszędzie, gapiąc się na jej niepowtarzalną twarz. Wśród tych chłopców jest Renato Amoroso, trzynastolatek z wyobraźnią, który przekształca swe pożądanie w bliską obsesji fantazję.
     Scenariusz i reżyseria Giuseppe Tornatore. Obsada: Monica Bellucci, Giuseppe Sulfaro, Daniele Arena. Włochy 2000.
     
     „Pokój syna”
     Psychoanalityk Giovanni wiedzie spokojne, szczęśliwe życie, które dzieli z żoną i dwójką dzieci. Jedynymi jego problemami są problemy pacjentów. Ta sielanka zostaje jednak przerwana, gdy umiera jego syn Andrea. Po tragedii pogrążona w cierpieniu rodzina przeżywa kryzys. Pewnego dnia przychodzi list adresowany do nieżyjącego Andrei, okazuje się, że miał on dziewczynę. Zrozpaczona rodzina próbuje się z nią skontaktować.
     Reżyseria Nanni Moretti, scenariusz Nanni Moretti, Linda Ferri, Heidrun Schleef. Obsada: Nanni Moretti, Laura Moranate, Jasmine Trinca, Giuseppe Sanfelice. Włochy 2001.
     
     Podwójne zaproszenie na dzisiejszy cykl „Coca-Cola...rze” wygrali Edyta Ocicka i Mirosław Marcinkowski. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
     
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama