UWAGA!

Zaproszenia do Galerii EL

W środę 5 lipca o godz. 19 w Galerii EL wystąpi Trio Adama Pierończyka - jednego z najwybitniejszych saksofonistów sopranowych w Polsce. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na koncert.

Adam Pierończyk urodził się w 1970 r w Elblągu (!), obecnie mieszka w Krakowie. Ten czołowy polski saksofonista, uważany za jednego z najważniejszych i najbardziej kreatywnych artystów dzisiejszej polskiej sceny jazzowej, był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Współpracował z takimi artystami jak Gary Thomas, Archie Shepp, Bobby McFerrin, Ted Curson, Joey Calderazzo. Koncertował w Europie (Polska, Niemcy, Francja, Holandia, Włochy, Szwajcaria, Belgia, Austria, Anglia, Szwecja, Dania, Czechy, Wegry, Bułgaria, Rumunia, Rosja, Ukraina) oraz w Kazachstanie, Kirgizji, Maroku, Izraelu, Brazylii i USA.
     W Elblągu saksofonista wystąpi wraz z Edem Schullerem, amerykańskim basistą, który koncertuje już od 1975 r. Ed Schuller swoją pierwszą trasę odbył, mając 20 lat, jako gitarzysta w zespole Pat Martino. Od tej pory jest jednym z najbardziej cenionych międzynarodowych basistów, świadczy o tym ponad 60 nagranych płyt. Występował na całym świecie - od Carnegie Hall w Nowym Jorku, po The Philharmonie w Berlinie.
     Całości Tria dopełnia perkusista Krzysztof Dziedzic pochodzący z Bielska-Białej. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi artystami polskiej sceny jazzowej, m.in. Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem a także z artystami zagranicznymi - B.Harperem, M.Donato.
     Bilety na występ w cenie 20 zł - normalny, 15 zł - ulgowy, można kupić w Galerii EL przed koncertem.
     Podwójne zaproszenie na koncert w Galerii (środa, godz. 19) wygrali Alicja Goraczko i Szymon Kaźmierowski. Gratulujemy. Potwierdzenia wyślemy mailem.
     
     
BUK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama