UWAGA!

Czy trudno przetestować się na covid?

 Elbląg, Czy trudno przetestować się na covid?
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

- Czy jest Państwu znany temat słabej dostępności testowania na COVID-19 w Elblągu? - takie pytanie zadała nam nasza Czytelniczka. Czy rzeczywiście występują na tym polu problemy?

- Mam informację z dziś (23 listopada - red.) i z wczoraj, że ludzie chorzy muszą jeździć do Pasłęka, żeby wykonać test - twierdzi elblążanka.

W tej sprawie skierowaliśmy pytania do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. - W listopadzie funkcjonowały w Elblągu trzy punkty pobrań, które miały podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia - informuje Agnieszka Budziszewska z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. - Z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań w dniu 22 listopada br. uruchomiono kolejny, czwarty już punkt wymazowy. Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ na bieżąco monitoruje sytuację i gdy zachodzi taka potrzeba, prosimy punkty o zwiększenie przepustowości (wydłużenie haromonogramu pracy).

W miarę wzrostu zleceń na testy przeciwko COVID-19 otwierane są także kolejne punkty.

- Obciążenie punktów wymazowych w całym województwie warmińsko-mazurskim kształtuje się obecnie na poziomie 60 proc. i choć obserwujemy tendencję wzrostową wykonywania testów punkty wymazowe nie zgłaszają nam problemów z obciążeniem, które skutkowałoby brakiem dostępności dla pacjentów. W ostatnich dniach uruchomiliśmy w regionie dodatkowy punkt pobrań w Ełku oraz trzy dodatkowe zespoły wyjazdowe w województwie. Aktualnie powstaje także nowy punkt wymazowy w Nowym Mieście Lubawskim - podkreśla Agnieszka Budziszewska.

- Byłam na teście w Elblągu pod koniec zeszłego tygodnia, tego samego dnia, kiedy dostałam skierowanie. W kolejce spędziłam ok. 50 minut - mówi jedna z mieszkanek naszego miasta.

- Skierowanie dostałem 22 listopada i w tym samym dniu byłem na teście. Sprawdziłem, gdzie mogę wykonać test w Elblągu i pojechałem. Przede mną były może 3 osoby, wszystko trwało kilka minut - mówi kolejny elblążanin.

Według dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia, w Elblągu w ciągu ostatniej doby wykonano 267 testów na koronawirusa, w powiecie elbląskim - dokładnie 100. W kraju wykonano z kolei 105 682 testy.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Trudno? Nie…natomiast jakoś badań jest wątpliwa. Moja partnerka mala covid, leżala chora, ja nie czulem smaku, nie mam węchu, również chory. Wynik testu? U niej pozytywny, u mnie negatywny, choć razem mieszkamy:)cuda!
 • @........................ - Wisienka na torcie ma 50 zakażeń średnio z dnia do dnia i 9 zgonów od dawna. Daruj sobie te bajki.
 • Rok temu napisany tu komentarz i jakże trafny się okazał. .. cytuje: "Geert Vanden Bossche (ekspert wirusolog przy WHO, pracował dla kilku producentów szczepionek i fundacji Billa i Merindy Gates)bije na alarm że masowe szczepienia, zaówno mRNA jak i wektorowe, ze względu na ich specyfikę doprowadzą do śmiertelnych mutacji wirusa Covid. Tu przykładowy wywiad z nim: youtube [kropka] com/watch?v=YtHfI00D_s4 Polecam też bardzo ciekawy wywiad Dr Coleman'a, w którym w drugiej połowie mowa własnie o tym ryzyku mutacji Covid na skutek szczepień: bitchute [kropka] com/video/b51E2b9YkgAD/?fbclid=IwAR0E8zs-gzEDY0qk27vmGQuzoRFIHa6RG3nInko_1qKUNll56TpH1LQh1oQ Miejmy nadzieję że Ci panowie się mylą ale mądra osoba powinna wysłuchać głosów różnych naukowców, chociażby po to że jesli za rok, gdy już 70% ludzkosci wyszczepią a statystyki zakażeń się pogorszą to żebyście pamięali że byliście ostrzeżeni i nie dali sobie wmówić przez media że winę na mutacje ponoszą dzieci albo np te nieliczne 30% populacji która odmówila szczepień. ..
 • Wszystko idzie zgodnie z planem NWO...Już rok temu wyciekły detaliczne plany elit: www (kropka) pressmania (kropka) pl/kanada-ujawnienie-planow-wtornej-blokady-i-wielkiego-resetu-finansowego/ A teraz zobaczcie sobie niedawne decyzje władz w Australii żywcem realizujące ten harmonogram: cda (kropka) pl/video/8483112ce
 • Gratulacje! Jestes odporny na Rudego Kaszuba Garbusiarz cyklista
 • .. "i sprawią, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i biedni, otrzymają ZNAMIE NA RĘKĘ LUB NA CZOŁO,  i że nikt nie może kupić ni sprzedać kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia, a liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. .Potem posłyszałem donośny głos ze świątyni, mówiący do siedmiu aniołów. A wrzód złośliwy, bolesny, wystąpił na ludziach, co mają znamię Bestii. .. .I ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. .. ".   Ap św. Jana 13,16-20.Czy nie przypomina to Wam czegoś? Obowiazkowe wymazy z czoła i przymusowe szczepionki w ramie, wszedzie na swiecie te same metody zmuszania do przyjecia znaku bestii. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  5
  Ap św.Jana 13,16-20(2021-11-26)
 • Zobaczice jaki oficjalny schemat leczenia covid rozesłano do placówek. .normalnie aż się wierzyć nie chce co tu jest grane. .:(facebook com/RuchNarodowy/videos/1265435880570846/
 • @........................ - I co w związku z tym rzucasz tymi danymi (mikro kraje i tym podobne bananowe republiki)dzień po dniu ale wniosków nie umiesz wyciągnąć ? Australia z populacją 25 milionów notuje średnio 1400 przypadków dziennie. To jest ten Twój dramat ?Pobrane z Twojej magicznej strony covid cases. Polska kraj 38 milionowy notuje 22tys zakażeń. Radzą sobie w tej Australii prawda ? Gdyby Polska sobie radziła miałaby 2-2,5 tys w skali liczba ludności obu tych krajów i nie mówilibyśmy o fali. Bo reagują wyspiarze z Antypodów, priorytetem jest zgaszenie pandemii nie bujanie w obłokach jak nasz rząd, że nic nie robi a sytuacja kiedyś jakoś opanuje się sama. Nie oglądają się na turystykę dopóki nie zgaszą pandemii, nie znoszą lockdownu dopóki każdy stan nie osiągnie 90% progu zaszczepienia. Widzisz jaka motywacja dla społeczeństwa.
 • @........................ - Może załączony wykres przeanalizujesz geniuszu dedukcji. Podpowiem Ci przygotowała go europejska agencja nie jakiś domorosły mitoman. Im więcej zaszczepionych tym lepsza sytuacja w kostnicach. Wyjątków tam jakoś nie widać.
 • Zamordyzm Polaków trwa nadal i to w majestacie prawa. EUTANAZJA. Planowane przyjęcia do szpitala są odwoływane, kazali dzwonić w styczniu 2021.Temu Niedzielskiemu ministrowi śmierci naeży sie wiadomo co.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  STOP EUTANAZJI POLAKÓW(2021-11-26)
 • Ale po co sie testowac gdy sie ma przeziebienie, niektorzy juz wariuja. .. ..
 • @........................ - Ty to nazywasz wzrostem drastycznym wzrostem mitomanie ? Mikro różnice od 5 do 40.Tu sobie ogarnij co dają szczepienia i jak obniżają śmiertelność.
Reklama