UWAGA!

Elbląg z największą liczbą zakażeń w województwie

 Elbląg, Elbląg z największą liczbą zakażeń w województwie

W Polsce już jest ponad 1900 potwierdzonych zakażeń koronawirusem, w województwie - 57. Ostatni dotyczy mieszkanki powiatu elbląskiego w średnim wieku, która nie wyjeżdżała za granicę. Jej stan jest dobry, przebywa na kwarantannie w domu. 

W Elblągu mamy 14 przypadków zakażenia, podobnie jak powiat nowomiejski. 7 przypadków jest w Olsztynie, 5 w powiecie olsztyńskim. Z kolei w powiecie elbląskim są dwa potwierdzone przypadki, a w braniewskim - 4.

W sumie w regionie wykonano już ponad 2300 testów, 50 osób jest hospitalizowanych, kwarantanną jest objętych ponad 5,6 tys. osób, a nadzorem epidemiologicznym ponad 2,7 tys. osób.

W kraju stwierdzono 1905 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 26 osób. 

 

Aktualizacja:: Służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego informowały dzisiaj rano, że 57. osobą, u której w regionie stwierdzono koronawirusa, jest elblążanka. Po południu zweryfikowały tę informację - to mieszkanka powiatu elbląskiego. - Na godz. 9.30 liczba zarażonych z terenu Elbląga nie uległa zmianie i wynosi 14,  42 osoby objęte są przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną kwarantanną, a 195 osób nadzorem epidemiologicznym. Według informacji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, zarażona kobieta, o której informowano dzisiaj, nie jest z terenu miasta, a powiatu elbląskiego – służby wojewody już zweryfikowały te informacje - podała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No to robi się nie wesoło, oby starczyło respiratorów. ..
 • A w olsztynie nadal nie przyjmują chorych na koronawirusa do szpitali. Mniejsze miasta mające problemy ze wszystkim muszą leczyć chorych na wirusa. Jak wam nie wstyd w tym olsztynie i marszalkowi i wojewodzie. Jesli tak ma buc prosimy o pieniądze na te miasta i sprzęt nowy. A olsztynowi fige.
 • Pod koniec tygodnia lub dwóch będzie dużo więcej zarażonych bo nie którzy pracodawcy nie liczą się ze zdrowiem pracowników np zakład na Stocznowej 2 z zagranicznym kapitałem!!!!!!!!!!!
 • Po pierwsze nie wychodzmy z domu, aż do 11 maja, ponieważ rządzący nie widzą powodow, by przesunąć termin wyborów. a uczestnictwo w wyborach to nasz obywatelski obowiązek.
 • Zabrakło się za granicą i do Polski przywieźli to niech pokrywają koszty leczenia. Tak zrobili w chinach.kara musi być.
 • Zarazili się za granicą i do Polski przywieźli wirusa to niech pokrywają koszty leczenia. Tak zrobili w chinach.kara musi być.
 • Przepraszam,ale inspiratorow.Garbusiarz cyklista
 • Dlaczego byli pracownicy Bianki nie zostaną ponownie zatrudnione do szycia np. maseczek albo kombinezonów? Gdzie jest państwo? Gdzie pomoc dla pracowników i służby zdrowia? Przecież można przy odrobinie dobrej woli ponownie zatrudnić ludzi i szyć maseczki. Ludzie mają prace a lekarze ochronę GDZIE JEST PANSTWO ???
 • Badz na biezaco.Garbusiarz cyklista
 • Z Anglii wrócili?...
 • Nic dziwnego prezydent Elbląga nic nie robi, a w bażantarni koronaparty
 • W Elblągu, ale nie tylko, coraz bardziej uwidacznia się zjawisko lekceważenia obowiązujących zasad walki z epidemią. Zbyt liberalnie podchodzi się do nakazu zostań w domu. Dzisiaj kiedy w tempie ekspresowym wracałem z piekarni, gdzie drogą kupna-sprzedaży nabyłem chleb, po drodze dostrzegłem dwóch mężczyzn, typowych przedstawicieli wolnych elblążan. Nie dość, że włóczyli się bez celu to jeszcze jednego z nich złapał ostry kaszel, gdzie w efekcie, przepraszam za stwierdzenie, obficie splunął na chodnik pozostawiając trwały niebezpieczny ślad po sobie. I zaręczam, że nie jest to odosobnione zjawisko. Plucie, w tym też zużytej gumy do żucia czy rzucanie niedopałków tytoniu to wciąż naturalny zwyczaj naszych mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  115
  6
  Chcemy umierać ?(2020-03-30)
Reklama