UWAGA!

Kolejni elblążanie zdrowieją!

 Elbląg, Kolejni elblążanie zdrowieją!

Sześcioro kolejnych elblążan zostało uznanych za ozdrowieńców. A to znaczy, że ostatnie testy na obecność koronawirusa wyszły u nich negatywnie i mogą już zakończyć domową kwarantannę lub opuścić szpital.

Ozdrowieńców w województwie warmińsko-mazurskim jest już 17, większość z Elbląga. Wśród nich sześć osób, o których poinformowano dzisiaj. - To dwie dziewczynki, chłopiec i kobieta, którzy przebywali na domowej kwarantannie oraz dwóch młodych mężczyzn, którzy przebywali w szpitali w Ostródzie - poinformował Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. 

Od początku pandemii w regionie potwierdzono 95 przypadków zakażeń koronwirusem, zmarła jedna osoba. Tymczasem w Elblągu jest już 9 ozdrowieńców, nadal 5 osób jest zakażonych. Ponad 80 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a ponad 30 - kwarantanną domową. Władze miasta pozyskały prawie 4 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych, które trafią do miejskich placówek i instytucji. Będą też nimi dezynfekowane przystanki komunikacji miejskiej, co dzisiaj zapowiedział prezydent Witold Wróblewski. 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Super wiadomość!!!!
 • To mały odsetek całości, chyba na własną rękę się leczą
 • Leczą? To jednak jest lek na wirusa?
 • Tak np. interferon
 • Jakie leczenie? Izolacja i patrzenie: padną czy nie padną? A testy? Bardzo niska ilość wykonywanych testów z powodu niewydolności laboratoriów. .. .A firma z Gdańska oferuje 4 000 testów na dobe i Minister Zdrowia zamówił ich aż 50.. .. Co jest grane? Ponadto można zamówić dla szpitala testy dla personelu i pacjentów. Może tak Pan Prezydent Elblaga się tym zainteresował. A może zrzutka ludzi co by choć 20 testów dla oddziału zakażnego przy ul Zeromskiego 22? To jakieś niecałe 9 000 złotych.
 • W całym cyklu rozwoju choroby na poziomie genetycznym można mówić tylko o opóznianiu namażania wirusa i utrudnianiu wejscia w interreakcje z krwiobiegiem. .. .procesy są opisywane dosyć mało precyzyjnie i to w najlepszych laboratoriach genetycznych. .. są hipotezy. A interferon jest pomocniczą substancją. Jedna z hipotez to uelastycznienie naczyń zajętych cholesterolem substancją o łańcuchu genetycznym podobnym do niego. Ponadto udaje się stępić, ,czujki, ,wirusa. .. Niestety jak każdy lek ma też swoje drugie oblicze dla dobrostanu organizmu.
 • To że naukowcy zwłaszcza amerykańscy nic nie wiedzą o wirusie, to tego nie musisz pisać - już dawno się pogodziłem z tym, że nauka skapitulowała i tylko opatrzność może tu pomóc. Jedyne co nauka ma do powiedzenia to: "badania tego nie potwierdziły/badania temu nie zaprzeczyły". Dawniej medycyna jeszcze była nauką żywą, a lekarze byli inteligentni, współcześnie to jedno pośmiewisko-tylko badania, które niczego nie potwierdzają i nic nie obalają
 • @renato - Opatrznośc to coś innego niz nauka i praktyka. To jest nie definiowalny pewnik wiary. .. .A nie wszyscy maja taka zdolność bezwarunkowego bezkrytycyzmu. .. ..
 • Ci co wyzdrowieli w kwarantannie domowej mieli jakieś leczenie?
 • Jeśli nie mają, to zdobędą - jak trwoga to do Boga. Wystarczy że zaraza mocniej przyciśnie i wszyscy będą uzdolnieni. Bo na naukę liczyć nie można. Nadaje się ona do takich wynalazków jakie ogłaszają od lat prezenterzy pomiędzy piosenkami w rmf-ie czy innej zetce.
 • Przystanki A tramwaje i autobusy? Pytam już kolejny raz .gdzie ten cały zkm?
 • Czy ktoś odkarza przystanki i miejsca publiczne Nie. Ratusz um spi . Tak samo z testami na koronawirusa w Elblągu nie ma sanepid nie zrobi. DLACZEGO.
Reklama