UWAGA!

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem (aktualizacja)

 Elbląg, Kolejny rekord zakażeń koronawirusem (aktualizacja)

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem – 843, wśród nich 29 dotyczy mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, w tym dwójki mieszkańców Elbląga. W niedzielę w Elblągu przybył jeszcze jeden przypadek.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, najwięcej przypadków kraju nadal dotyczy województwa śląskiego (208), mazowieckiego (131) i małopolskiego (124), najmniej - podlaskiego (12) i świętokrzyskiego (13). Zmarło kolejnych 13 osób.

W Warmińsko-Mazurskiem jest 29 nowych zakażonych koronawirusem, najwięcej przypadków dotyczy mieszkańców powiatu ostródzkiego (9) i powiatu olsztyńskiego (5). W Elblągu jest dwoje nowych zakażonych, to mężczyzna i kobieta, oboje w średnim wieku.

W sumie w naszym województwie od początku pandemii stwierdzono 460 przypadków zakażeń koronawirusem, wyzdrowiało już 286 oób, dwie osoby zmarły.

Z danych elbląskiego Sanepidu (stan an 7.08) wynika, że w Elblągu nadal zakażonych jest w sumie 6 osób, w powiecie elbląskim nikt. Kwarantanną objętych jest odpowiednio 21 i 12 osób, hospitalizowanych jest dwoje elblążan.

 

Aktualizacja z niedzieli: W kraju są 624 nowe przypadki zakażeń, w tym 30 w województwie  warmińsko-mazurskim. Jeden z zakażonych to starszy mężczyzna, mieszkaniec Elbląga.

Najwięcej najnowszych przypadków zakażeń - 20 - dotyczy powiatu bartoszyckiego.

 

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To się robi nudne. .. włącznie fontanny bo nie ma gdzie z dzieckiem pójść w ten upał. ..
 • Jakie można mieć zdanie o tym narodzie? Otwórzcie oczy i zobaczcie, jaką mentalność mają poważne narody dalekiego wschodu np w Japonii, Singapurze. Byłem tam mnóstwo razy i wiem co piszę. Wszyscy wszystkowiedzący niech się leczą sami. Szkoda czasu dla Was, szkoda pielęgniarek, lekarzy.
 • Czy ktoś coś wie z jakiego rejonu?
 • Bardzo jestem ciekawy o co tak naprawdę chodzi z tą sztuczna pandemią, straszeniem ludzi, kto za tym stoi i kto na tym zarobić? Bo chyba już nikt trzeźwo myślący nie wieży w zabójczego koronawirusa
 • pozdrowienia dla wszystkich imbecyli którzy zaprzeczali istnieniu wirusa i sprowadzili do Elbląga zarazę. Dziękujemy wam barany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  86
  34
  renato(2020-08-08)
 • @Dr.Dre - Z szacunku dla ofiar COViDA i ich rodzin ten komentarz jest nieetyczny. Właśnie takie podejście rozprzestrzenia pandemię. Co 27 sekund w świecie umiera jeden człowiek.
 • Czy branie 500+ dla Brajanka uodparnia go na wirusa?
 • @Dr.Dre - a ja pytam, jaka to jednostka chorobowa odpowiada za zaprzeczanie rzeczywistości i doszukiwanie się wszędzie spisków: paranoja, schizofrenia? Jest w tym też skrajny egoizm, który każe myśleć że wszystko obraca się wokół ciebie i wszyscy tobą się interesują, choćbyś był w istocie najnudniejszym człowiekiem w Elblągu. No i bezdenne pokłady zwyczajnej, prostackiej tępoty, która aż wysadza na ryj: nie wierzysz, spójrz w lustro
 • @Kibic OE - bo masz mózg wielkości ziarnka maku dziewczynko
 • @renato - Ta choroba od teorii spiskowej to tylko choroba ABS, czyli absolutny brak mózgu. Czasami choroba ABS, jest silniejsza gdy przebyta w młodości choroba DDdS, czyli daleka droga do szkoły.
 • A jednak miałem rację odnośnie nieprzestrzegania obowiązku noszenia zakrycia ust i nosa w określonych miejscach i sytuacjach. Nowe rozporządzenie wchodzące od dziś w życie wyraźnie określa, że z tego obowiązku zwolnione są tylko i wyłącznie osoby chore psychicznie, upośledzone intelektualnie w stopniu niewielkm, średnim i pełnym. Zrozumiałe jest, że nie noszą też ci co własnoręcznie nie mogą 0nałożyć nakryć, to widać, bo są pozbawieni rąk lub dłoni. Tym samym odpada głupia śpiewka, że choroba uniemożliwia komuś stosowanie się do tego nakazu.
 • dopiero się zacznie wczasowicze z bożej łaski mieliśmy spokój w mieście teraz tępota nam rozrywkę zapewni Chcesz wczasować okej nie wracaj tu przez minimum 3-tygodnie będziemy spokojni
Reklama