UWAGA!

Kolejny rekord zakażeń w kraju i w regionie

 Elbląg, Graf. Andrzej Kraśkiewicz
Graf. Andrzej Kraśkiewicz

Służby wojewody warmińsko mazurskiego poinformowały dziś (30 października) o 37 zakażeniach COVID-19 w Elblągu i 32 w powiecie elbląskim. W województwie odnotowano dobowy rekord zakażeń, jest ich aż 594. Źle sytuacja przedstawia się w całym kraju, bo według danych Ministerstwa Zdrowia potwierdzono 21 629 przypadków. To największy dzienny przyrost zakażeń od początku pandemii w Polsce.

Z powodu koronawirusa w całym kraju zmarło 35 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami 167 osób. Trzy zgony dotyczą terenu naszego województwa, zmarli trzej mężczyźni zamieszkujący powiat działdowski: 93-letni, 75-letni 72-letni. Wszyscy mieli choroby współistniejące, dwóch z nich było hospitalizowanych w Elblągu, najmłodszy był pacjentem szpitala w Działdowie.

Wysoka liczba zakażeń w powiecie elbląskim wiąże się z ogniskiem koronawirusa, którym jest DPS w Tolkmicku.

- Według danych elbląskiego Sanepidu 476 osób z terenu miasta ma potwierdzone zakażenie, 1546 osób objętych jest kwarantanną, a 22 nadzorem epidemiologicznym – informował dziś Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Mamy też kolejnych 4 ozdrowieńców.

W Szpitalu Miejskim przebywa obecnie 53 pacjentów, w tym 21 na oddziale zakaźnym, 20 na oddziale chorób płuc, 2 na oddziale ginekologiczno–położniczym oraz 10 na oddziałach intensywnej terapii.

Jeśli chodzi o placówki oświatowe, to w trzech przedszkolach zawieszone są obecnie zajęcia, wszystkie szkoły podstawowe prowadzą zajęcia stacjonarne dla klas 1-3 – czytamy w komunikacie.

Zawieszono zajęcia w przedszkolach nr 5, 21 i 33. W Przedszkolu nr 17 na zajęciach zdalnych jest jedna z grup. Zdalne nauczanie odbywa się też w SOSW nr 1 przy ul. Kopernika, a w SOSW nr 2 przy ul. Polnej zdalnym nauczaniem objęte są klasy 4-8.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 53 osoby w szpitalu a miasto sparaliżowane. Kpiny!
 • Panie premierze, wirus nie grożny i w odwrocie?
 • Śmiertelność w Polsce w 2020 spadła o 40%.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  23
  Stop Propagandzie(2020-10-30)
 • Dziękujemy ci pinokio z kaczorem za rozwój pandemii, ani kroku w tył przesłaniem pisu, młode pokolenie nie chce państwa smutnego pana z Żoliborza do tego psychopaty i tchórza, katolika praktykującego niewierzącego oferującego państwo wyznaniowe.
 • PIS i ksieża, idąc ulicami Elbląga, czytam na ścianach ciekawe hasła na Wasz temat :). Nigdy do głowy Wam nie wpadło, że do tego dojdzie? Doszło, a doszło dlatego, że ludzi nie szanujecie. Nawet ci co ich za 500+ kupiliście, też maja Was dość. Doigraliście się. Bo naród należy szanować, a nie dzielić - nauczcie się.
 • W jednym z niedawnych wywiadów doktor Grzesiowski powiedział jedną bardzo ważną rzecz- chorych jest 10 razy więcej więc już około 3 milionów. Skoro tak to śmiertelność osób z wirusem to zaledwie 0,017%!! a śmiertelność na wirus to zaledwie 0.0015% i dlatego zamykany jest cały świat????? Ludzie otwórzcie wreszcie oczy ! Nie twierdzę, że wirusa nie ma, ale zamknąć cały świat??? Pandemia to jest ale medialna!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17
  16
  elblagpieknemiasto(2020-10-30)
 • @CovidSrovid - Ratusz Elbląski stoi murem za PiS.
 • a przedszkole nr 6?
 • to wstretne babbska z PO rozkrecają burzę
 • @elblagpieknemiasto - Rozumiesz, że ten wirus jest nieprzewidywalny, kumasz to, czy za trudne? Nikt nie wie w co ewoluuje, może zniknie, a może nas zabije i to jest powodem tej tak cię irytujacej ostrożności na całym świecie! Rusz mózg może troszkę.
 • @pp - powinieneś na kolanach przeprosić te Babska, pisowcu!
 • To akurat można powiedzieć o wszystkich wirusach. Nikt nie wie jak zmutują. Ba nawet nie wiadomo czy jak ma ktoś raka jak on będzie się rozwijał. Więc ruszmy mózgi i do piwnicy, do bunkrów, chowajmy się i nie wychodźmy nigdzie!! Idealny pomysł jak od wujka dobra rada!!! A dla ciekawostki: MALARIA- "jest to najczęstsza na świecie choroba zakaźna, na którą co roku zapada ponad 220 mln osób, a umiera 1-3 mln (są to głównie dzieci poniżej 5 roku życia z Czarnej Afryki)[2]. Szacuje się, że w roku 2016 zachorowało na malarię 216 milionów osób, to jest o 5 milionów osób więcej w porównaniu z rokiem 2015"- i jakoś Świat działa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  4
  elblagpieknemiasto(2020-10-30)