UWAGA!

Koronawirus w Elblągu. Dwa nowe zakażenia

 Elbląg, Koronawirus w Elblągu. Dwa nowe zakażenia

W czwartek (9 lipca)  Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie poinformował o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem u mieszkańców Elbląga. SARS-CoV-2 stwierdzono u kobiety i mężczyzny w średnim wieku. 

Dwójka elblążan, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, nie jest na razie hospitalizowana. 

- Obecnie na Oddziale Zakaźnym mamy sześciu pacjentów z SARS-CoV-2. Na ten moment nie ma wśród nich osób zakażonych, o których dzisiaj poinformował pan wojewoda - powiedziała nam Małgorzata Adamowicz, rzecznik Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. 

Obecnie w Elblągu kwarantanną objętych jest 6 osób, na terenie powiatu elbląskiego 14. W powiecie elbląskim jest dwoje chorych. Od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim stwierdzono 278 zakażenia, 190 osób wyzdrowiało, jedna osoba zmarła. 

- Dzisiaj możemy już założyć, że niestety to ognisko koronawirusa może być rozwojowe. Aktualnie ustalamy i sprawdzamy osoby, z którymi kontaktowali się zakażeni. Może być ich sporo, te osoby prowadziły ożywione życie towarzyskie - poinformował Marek Jarosz, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Elblągu. 

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama