UWAGA!

Koronawirus w Elblągu i powiecie. Dwie osoby zmarły

 Elbląg, Koronawirus w Elblągu i powiecie. Dwie osoby zmarły
fot. arch. portel

Ministerstwo Zdrowia podało dane z ostatniej doby dotyczące nowych zakażeń koronawirusem. W Elblągu mamy 74 nowe przypadki, w powiecie elbląskim 22. W całym kraju rekordowe ponad 40 tysięcy zakażeń...

Jak podał resort zdrowia, ostatniej doby na COVID-19 zmarł jeden mieszkaniec powiatu elbląskiego i jeden Elbląga. W kraju mamy dzisiaj 40 876 zakażeń, na COVID-19 zmarły 193 osoby. W szpitalach jest 13 504 pacjentów z COVID-19, w tym 1274 chorych podłączonych do respiratorów - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano w szpitalach 30 084 łóżka i 2723 respiratorów.

Przekroczenie granicy 40 tys. nowych zakażeń na dobę, zapowiadał minister zdrowia w piątek. - Mamy za sobą tydzień, który można nazwać eksplozją pandemii - mówił Adam Niedzielski. Niedzielski potwierdził, że w najlepszym scenariuszu będziemy mieć do czynienia z 60 tys. zakażeń na dobę, w najgorszym będzie nawet 140 tys. zakażeń dziennie. Podkreślił, że omikron stanowi obecnie 30 proc. wszystkich zakażeń.

oprac. daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama