UWAGA!

Koronawirus w Elblągu. Są nowe zakażenia

 Elbląg, Koronawirus w Elblągu. Są nowe zakażenia
fot. Anna Dembińska

W środę (19.08) Wamińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o nowych przypadkach koronawirusa w Elblągu. W próbkach pobranych od dwóch młodych kobiet, młodego mężczyzny i starszej kobiety testy wykazały obecność COVID-19. 

Osoby te nie są hospitalizowane. 

- Nie jest to nowe ognisko koronawirusa w Elblągu. Są to osoby, które już były objęte kwarantanną, a teraz otrzymaliśmy wyniki ich testów na COVID-19 - wyjaśnia Marek Jarosz, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu. 

Obecnie w Elblągu mamy 22 osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, w powiecie elbląskim jedną osobę. W naszym mieście kwarantanną objętych jest 117 osób, w powiecie elbląskim 37. Łącznie hospitalizowane są trzy osoby. 

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował również o jednym przypadku śmiertelnym z powodu COVID-19. Zmarł 44-letni mężczyzna z Działdowa, miał choroby współistniejące. Łącznie od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusam jest 652, cztery osoby zmarły.

- Niestety, możemy przewidywać, że w Elblągu ilość zakażeń koronawirusem będzie rosła. Wpływ na to będzie miało rażące lekceważenie zasad epidemicznych przez mieszkańców. Widać, że wzrost zakażeń w skali kraju do siedemset i więcej przypadków zakażeń dziennie podziałał na wyobraźnię niektórych osób i zaczęły one ponownie nosić maseczki. Niestety, nie wszyscy i żniwo tego będziemy zbierali niebawem - mówi dyrektor Marek Jarosz. 

 

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama