UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koronawirus w Rychlikach, wracają obostrzenia

 
Elbląg, Koronawirus w Rychlikach, wracają obostrzenia

W Szpitalu Miejskim w Elblągu, na oddziale zakaźnym, przebywa czworo pacjentów, u których stwierdzono koronawirusa. Dwóch z nich to mieszkańcy gminy Rychliki. Wójt gminy podjął decyzję o tymczasowym przywróceniu ograniczeń w organizacji pracy urzędu.

- W związku z wystąpieniem pierwszego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie gminy Rychliki podjąłem decyzję o tymczasowym przywróceniu ograniczeń w organizacji pracy urzędu – napisał wójt Rychlik Zbigniew Lichuszewski na stronie internetowej samorządu. -

Od dzisiaj (1 lipca) wstrzymana została bezpośrednia obsługa mieszkańców, którzy swoje sprawy w urzędzie mogą załatwiać telefonicznie (55 248 81 55) lub za pomocą maila (sekretariat@rychliki.pl) i platformę ePUAP. (www.epuap.gov.pl). Kasa urzędu będzie nieczynna, wyjątkowo osobiście załatwiane będą jedynie sprawy związane z pracą Urzędu Stanu Cywilnego, ale po uprzednim umówieniu telefonicznym terminu.

- Decyzja o ponownym zamknięciu drzwi urzędu nie jest dla mnie łatwa. Wymagają tego jednak okoliczności. W czwartek sprawę w urzędzie załatwiała osoba z bliskiego otoczenia zakażonej. Zniesienie ograniczeń będzie możliwe dopiero w momencie otrzymania negatywnego wyniku badań, jakim poddano próbkę pobraną od odbywającego obecnie kwarantannę krewnego chorej. Jednocześnie proszę wszystkich Mieszkańców i Mieszkanki o rygorystyczne podejście do znanych już dobrze zasad: zachowujmy dystans, zasłaniajmy usta i nos w zamkniętych pomieszczeniach, unikajmy dużych skupisk, często myjmy ręce. W tym trudnym momencie nie możemy pozwolić sobie na lekkomyślne zachowania – apeluje wójt Lichuszewski.

Dwóch mieszkańców gminy Rychliki, u których potwierdzono koronawirusa, przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Miejskiego w Elblągu. Jest tam też trzech innych pacjentów z innych części województwa, u dwójki z nich również wykryto zakażenie COVID-19, wyniki piątej osoby nie są jeszcze znane.

- Oddział zakaźny dysponuje 28 łóżkami, ma obecnie 5 pacjentów. Osoby z innymi zakaźnymi chorobami są kierowane do innych placówek w regionie, gdzie działają oddziały zakaźne – informuje Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego. - Pozostałe oddziały naszego szpitala pracują normalnie, przyjmują pacjentów zgodnie z obecnymi przepisami i reżimem sanitarnym.

Dzisiaj w województwie warmińsko-mazurskim wykryto w sumie 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w całym kraju było ich 382. Od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim stwierdzono 250 przypadków zakażeń. W samym Elblągu przypadków było 17, wszystkie osoby zostały już uznane za ozdrowieńców.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama