UWAGA!

Liczba zakażeń nadal wysoka

 Elbląg, Liczba zakażeń nadal wysoka
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Kolejny dzień utrzymuje się wysoka liczba nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło trzech mieszkańców Elbląga i jeden mieszkaniec powiatu elbląskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w Elblągu przybyło 92 nowych przypadków. Zmarły kolejne trzy osoby, które miały choroby współistniejące. Wskaźnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi 7,72.

W powiecie elbląskim odnotowano 11 nowych przypadków. Zmarła też jedna osoba, która miała choroby współistniejące. To pierwszy zgon w powiecie od dłuższego czasu. Wskaźnik nowych zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi 1,93.

W Elblągu na kwarantannie przebywa 2276 osób, wykonano 286 testów. W powiecie elbląskim kwarantanną objętych jest 957 osób, wykonano 73 testy.

W województwie warmińsko - mazurskim przybyło 971 nowych przypadków, zmarło 11 osób, osiem z nich miało choroby współistniejące. 25473 osoby są objęte kwarantanną. Liczba wykonanych testów w ciągu ostatniej doby wynosi 4091.

Utrzymuje się też wysoka liczba nowych zakażeń w całym kraju. W ciągu ostatniej doby przybyło 28128 nowych przypadków. Zmarło 497 osób, 377 z nich miały choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa 660 tys. osób. Wykonano prawie 111 tys. testów.

W Elblągu od początku akcji szczepień wykonano 143 tys. szczepień. W pełni zaszczepionych jest 63,6 tys. osób. W ciągu ostatniej doby zaszczepiono 582 osoby. W powiecie elbląskim od początku akcji wykonano 42 tys. szczepień, w pełni zaszczepionych jest 19,4 tys. osób. W ciągu ostatniej doby zaszczepiono 194 osoby.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)