UWAGA!

Maseczki dla przedszkoli i żłobków

 Elbląg, W MOSIRze odbierano dziś maseczki dla przedszkoli i żłobków
W MOSIRze odbierano dziś maseczki dla przedszkoli i żłobków (fot. Michał Skroboszewski)

6,5 tysiąca maseczek uszyli do tej pory pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Część z nich przekazali do Szpitala Miejskiego w Elblągu, dziś „swoje” maseczki odbierali pracownicy elbląskich przedszkoli i żłobków. Zobacz zdjęcia.

Od 6 maja rząd zezwolił na otwarcie przedszkoli i żłobków. Ostateczne decyzje mają podjąć samorządy i organy prowadzące placówki. W Elblągu samorządowe przedszkola i żłobki przygotowują się do otwarcia. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

- W tej chwili przygotowujemy przedszkola i żłobki do otwarcia pod kątem obowiązujących zaleceń Rozpoznaliśmy też, jakie są potrzeby, jeśli chodzi o opiekę. Mowa o 24 proc. dzieci, które uczęszczały do placówek przed ich zamknięciem – mówił Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza kilka dni temu.

Jednym z elementów niezbędnych do bezpiecznego funkcjonowania placówek są maseczki zmniejszające ryzyko zarażenia się koronawirusem. Dziś w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji pracownicy placówek odbierali paczki maseczek.

- Od pewnego czasu pracownicy MOSiR – u szyli maseczki. Pierwszą partię, 2 tys. sztuk, przekazaliśmy na potrzeby Szpitala Miejskiego. Druga partia jest przeznaczona dla elbląskich szkół i przedszkoli, ponieważ to one zostaną otwarte w pierwszej kolejności. Następna partię planujemy przekazać szkołom, w momencie kiedy one zostaną otwarte – wyjaśniała Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy w elbląskim MOSIR.

Materiały do maseczek przekazał Urząd Miasta, pracownikom nie pozostało nic innego jak tylko uszyć.

- Część ekipy wycinała, zaprasowywała materiał, następnie panie które potrafią i mają maszyny w domu w ramach swoich godzin pracy szyły w domach. Uszyliśmy ok. 6,5 tys. maseczek – mówiła Natalia Szrama. - Chciałam jeszcze podziękować pani Katarzynie Krass, która dołączyła do naszej akcji.

Część z nich została przekazana Szpitalowi Miejskiemu, kolejne partie dziś odbierali pracownicy przedszkoli i żłobków, następne czekają na otwarcie szkół. Część maseczek zostanie też wykorzystana na potrzeby własne MOSiR – u. „MOSiRowe” maseczki są wielorazowego użytku.

Nakaz noszenia maseczek obowiązuje od 16 kwietnia. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. - Dzięki temu chroni siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych – wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama