UWAGA!

Największy przyrost zakażeń w kraju i w regionie

 Elbląg, Graf. Andrzej Kraśkiewicz
Graf. Andrzej Kraśkiewicz

Służby wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowały dziś (28 października) o 442 zakażeniach koronawirusem w naszym województwie, w tym 32 w Elblągu, 14 w powiecie elbląskim. To największy dzienny przyrost zakażeń w warmińsko-mazurskim, podobnie jest zresztą w kraju: w Polsce odnotowano dziś 18820 zakażeń.

W warmińsko-mazurskim zmarły 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące. Jedna z nich, 84-letnia mieszkanka powiatu kętrzyńskiego, była hospitalizowana w Elblągu. W województwie odnotowano dziś również 87 wyzdrowień, w tym 3 w naszym mieście.

W całej Polsce stwierdzono od początku pandemii już 299 049 przypadków zakażenia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o śmierci kolejnych 29 osób z powodu COVID-19, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 207 osób.

- Według danych elbląskiego Sanepidu 359 osób z terenu miasta ma potwierdzone zakażenie, 1461 osób objętych jest kwarantanną, a 22 nadzorem epidemiologicznym. Mamy też kolejnych 3 ozdrowieńców – poinformował dziś Witold Wróblewski, prezydenta Elbląga, w osobnym komunikacie. - Jeśli chodzi o Szpital Miejski, to przebywa w nim obecnie 57 pacjentów, w tym 24 na oddziale zakaźnym, 20 na oddziale chorób płuc, 4 na oddziale ginekologiczno–położniczym oraz 9 na oddziałach intensywnej terapii.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak pokazuje doświadczenie noszenie maseczek nic nie dało! Zamknięcie siłowni, restauracji, szkół i uczelni nic nie dało!! Więc po co to wszystko??? Odizolować osoby starsze i dać normalnie żyć ludziom!!! Ograniczają nasze prawa obywatelskie a ciemny lud to kupuje. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  31
  74
  elblagpieknemiasto(2020-10-28)
 • Dziś w Elblągu start na Placu Konstytucji godz. 17:00,meta na Placu Słowiańskim - podaj dalej. PS. Przypomina się również, że to nie jest protest garstki bogatych, sytych liberałek w drogich fu(t)rach - to jest ludowy i wszechklasowy protest społeczny przeciwko nierównościom! Solidarność Naszą Bronią! [dziś bez obrazka, bo roboty tyle, że nie ma czasu mema załadować; ] Hashtagi: #WyrokNaKobiety, #patoprawica, #kler, #styropiany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22
  51
  tow. Koliński bez loginu(2020-10-28)
 • No i co na to rządzący? Maseczki i coraz większe obostrzenia nic nie dają. Dlaczego?. .. Bo prawda jest taka, że z naturą nikt nie wygra i przejdzie przez to każdy. No chyba, że zamieszka do końca życia w szczelnie zamkniętej piwnicy.
 • @elblagpieknemiasto - Zastanawia mnie kto dał Ci te minusy? Przecież to co napisałeś to 100% prawda. Na portelu widać pełno oszołomów i naiwniaków wierzących w cuda na kiju.
 • Noszenie maseczek jak do tej pory nie powstrzymuje liczby zakażeń, bo według najnowszych badań tylko 45% ludności nosi prawidłowo maseczki lub inne formy zakrywania jednocześnie ust i nosa. Aby osiągnąć wynik pozytywny to takie prawidłowe zachowanie w zakresie maseczek musiałoby objąć minimum 90% ludności. Jednocześnie aby prawidłowo ocenić skuteczność tak noszonych maseczek to wynik ten można uzyskać dopiero po około 14 - 16 dniach od daty wprowadzenia tego nakazu. Z uwagi na obecną sytuację związaną z demonstracjami takie oceny skuteczności maseczki są trudne do określenia ich faktycznej przydatności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  6
  Lepiej nosić maskę.(2020-10-28)
 • Kagańce na twarz, łańcuch na szyję i wykonywać kretyńskie rozkazy Kaczyńskiego. Głosowaliście na idiotów to teraz macie !
 • A czy zwolennicy całkowitej izolacji wiedzą, że w Polsce po raz pierwszy od kliku lat zaczęła rosnąć umieralność. W sierpniu i we wrześniu zmarło po około 4500 więcej osób (razem 9000)niż w analogicznym okresie 2019 i 2018.Ciekawe dlaczego skoro do tej pory z COVID od marca zmarło około 4000 osób? Odpowiedź jest prosta- brak leczenia innych chorób, brak diagnostyki, brak możliwości kontaktu z lekarzem. Od marca piszę, że przez COVID umrze więcej ludzi niż na COVID i z COVID!!!! Czas normalnie funkcjonować bez obostrzeń - z izolacją w granicach rozsądku osób w wieku 70+!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19
  23
  elblagpieknemiasto(2020-10-28)
 • jest zakaz nie być w grupie wiekszej niż 5 osób. A co szli stłoczeni, bez mask, i efekty wychodzą.
 • Wysłuchałem uważnie wystąpienia Pana Kaczyńskiego. Oświadczył, że ci, którzy nawołują do wyjścia na ulicę i protestów zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej za stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia obywateli w obliczu pandemii. Kilka zdań później sam wezwał działaczy młodzieżówek PiS do wyjścia na ulicę w w obronie kościołów. Pogubiłem się. Czy ktoś może mi wytłumaczyć logikę Pana Prezesa ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  15
  fan pissu(2020-10-28)
 • @elblagpieknemiasto - Jak pięknie to ująłeś. Krótko i na temat. Tylko wszyscy od piątku będziemy w czarnej izolacyjnej d. .. Oni to zrobią taką bombę odpalą, że zamknięte szkoły będą najmniejszym problemem. Zapas alkoholu zrobić na 3 tygodnie trzeba, a trzy wózki z marketu wypełnione makaronem i ryżem. He he.
 • protestujcie, grupujcie sie idi, ,oci. Kilka dni temu szli stłoczeni, bez masek i co efekty widzimy. Bedziecie prosić o pomoc a zabraknie miejsca i sprzetu.
 • @elblagpieknemiasto - to co napisałeś to w 100% łgarstwo albo bezdenna głupota. Maseczki wprowadzono za późno. Szkoły nie powinny być w ogóle otwierane, to była zbrodnia. Ich zamknięte to max 20 września, potem za wiele nie było już do zrobienia. Uczelnie nie powinny być w ogóle otwierane, podobnie przedszkola. Co do odizolowania starszych ludzi, to trzeba być naprawdę klinicznym baranem, żeby o czymś takim roić. Myślisz że kraj to jak twoja wieś, gdzie 5 staruszkom można donieść jedzenie i niech sobie spokojnie siedzą w domkach.