UWAGA!

PCK apeluje o pomoc

 Elbląg, Kazimierz Stańczyk, prezes elbląskiego oddziału PCK apeluje o pomoc
Kazimierz Stańczyk, prezes elbląskiego oddziału PCK apeluje o pomoc

Maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji – takie są najbardziej pilne potrzeby elbląskiego oddziału PCK. Pomoc potrzebna jest opiekunkom PCK, które codziennie opiekują się 300 podopiecznymi. W sprawie pomocy można kontaktować się z prezesem zarządu Kazimierzem Stańczykiem.

W listopadzie ubiegłego roku rozmawiałem z Ryszardem Tomaszewskim, działaczem elbląskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Ryszard Tomaszewski powiedział wtedy takie słowa, które wówczas wydawały się banałem: „PCK pomagał, pomaga i będzie pomagał.”. Pół roku temu nikt nie przeczuwał, że los tak szybko powie „sprawdzam”. Epidemia pandemii postawiła w trudnej sytuacji elbląski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Tam co dzień 80 opiekunek opiekuje się 300 podopiecznymi: osobami starszymi, niepełnosprawnymi, jednym słowem potrzebującymi opieki.

- Zakres pomocy jest różny, w zależności od tego, co potrzebuje nasz podopieczny. Opiekunki przewijają takie osoby, robią im toaletę, podają leki, ale także np. sprzątają – opowiada Kazimierz Stańczyk, prezes elbląskiego oddziału PCK.

Pandemia koronawirusa utrudniła działania opiekuńcze elbląskiego oddziału. Większa część pomocy wędruje do szpitali.

- Brakuje nam wszystkiego, ale przede wszystkim maseczek, rękawiczek i płynów dezynfekcyjnych. Bardzo prosimy o pomoc. – apeluje Kazimierz Stańczyk. - Te produkty pokończyły się w sklepach, a jeżeli już się na nie trafi, to w stosunkowo wysokich cenach.

O skali potrzeb elbląskiego PCK świadczą liczby. Jedna opiekunka opiekuje się 3-4 osobami. Po każdej wizycie musi zmienić rękawiczki. Co dzień potrzeba więc 300 rękawiczek. Nie licząc maseczek ochronnych i płynów do dezynfekcji.

Jak można pomóc? - Proszę o kontakt telefoniczny: 503 086 501. W ten sposób umówimy szczegóły. Nasze biuro jest zamknięte, pracujemy zdalnie. Jesteśmy gotowi sami przyjechać i odebrać rzeczy – informuje Kazimierz Stańczyk.

Do pomocy włączyło się już Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które dla elbląskich opiekunek kupi płyn do dezynfekcji.

 

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dlaczego nie można kupić laweczek w Elblągu. Mieliście tyle czasu by uruchomić produkcję i co nic sprowadzacie z chin.
 • Dlaczego nie można kupić maseczek w Elblągu. Mieliście tyle czasu by uruchomić produkcję i co nic sprowadzacie z chin.
 • Może by tak przebogaty Kościół Katolicki w końcu coś przekazał? Najwyższy czas.
 • Gdybym mogła to bym pomogła a tak to ja sama rowniez apeluje o pomoc... !!! Nie mam rękawiczek, nie mam płynu dezynfekującego ani maseczek a kontakt z ludźmi mam codziennie!!! Narażam swoje zdrowie i zdrowie moich bliskich!! Rząd wymyślił przymusowe zakładanie rękawiczek robiąc zakupy, to moze proponuje zeby zasponsorował je obywatelom bo nie w każdym sklepie są rękawiczki jednorazowe dla klientow!!! Ludzie nie mają nic i codziennie ryzykują swoim zdrowiem, a ceny jakie sobie życzą sklepy za produkty które rząd od nas wymaga są kolosalne!
 • niech oddadzą ci co okradli PCK. .. .. PATRZ EUROPOSŁOWIE PIS. .. .
 • Należy pamiętać że bardzo ważne jest używanie właściwego płynu do dezynfekcji, te najlepsze mają powyżej 70% alkoholu, w hurtowni Hurtowni Medycznej CMS Polska, można nabyć np. Covi Sept o zwartości 80%etanolu. Czytajcie etykiety płynów. Taka rada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Wojtek24(2020-04-01)
 • Pisiorów za jaja pociągnąć - ci z Europarlamentu i Sejmu - Kler też niech dorzuci - mało mają ? Uwłaszczyli się na Państwie - zlikwidować fundusz kościelny - ale nie - przecież obecna władza im na kolanach nie powiem co robi - Polak głupi to pomoże - i takie myślenie jest w rządzie. .. .. To musi wszystko je. .. .ć i to z hukiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  8
  Karwas(2020-04-01)
 • Cwaniura i chachmęt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Stachu(2020-04-01)
 • Tak oto nasze państwo zamienia powoli ludzi w żebraków i nędzarzy i to zgodnie z prawem. Nie widać tylko polityków aby pod urzędami stali z puszkami i krzyczeli DAJ PAN DAJ Jak zobaczę Wróbla i innych to może dam i zobaczę minimum sprawiedliwości społecznej albo powiem SPADAJ DZIADU czyli zrobię tak jak oni od zawsze z petentami w urzędach
 • No widzę kilku "myślicieli"się uaktywniło. Kampania? Słuchajcie, Kidawie już i tak nic nie pomoże. Zbyt się stara o to. Ataki na europarlamentażystów z PIS i "przebogaty"kościół nawet nie skomentuję. A nie chcecie może podziękować Arłukiewiczowi i poprzedniej ekipie za likwidację szpitali i rozłożenie słuzby zdrowia na łopatki? Trochę to takie nie ten tego by było co nie? Takie obciachowe, pisiorskie. Tak tak.
 • Spadaj trollu
 • niech da Jerzy Wcisła i Wróblewski i kumple
Reklama