UWAGA!

Pierwszy dzień po decyzji rządu. Jak żyje Elbląg?

Jak wygląda Elbląg w pierwszy dzień wprowadzenia przez rząd ograniczeń w poruszaniu się? Zobacz na zdjęciach wykonanych rano przez Michała Skroboszewskiego. Ludzi na ulicach mniej, choć przed aptekami czy sklepami tworzą się czasami kolejki. Policja patroluje miasto, nadając komunikaty dźwiękowe o niegrupowaniu się i apel o pozostaniu w domach. Zobacz film.

- Na terenie Elbląga i Pasłęka będzie można usłyszeć komunikaty głosowe nadawane przez policjantów poruszających się oznakowanymi radiowozami. W komunikatach znajdą się m.in. prośby o niegrupowanie się oraz o pozostanie w domach. Wszystko po to by przypomnieć o odpowiedzialnym postępowaniu – mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na terenie Warmii i Mazur, tak jak w całej Polsce, z policyjnych radiowozów nadawane są komunikaty głosowe w związku ze ze stanem epidemii koronawirusa.

- Mają one na celu przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom o zachowaniu środków ostrożności i odpowiedzialnym zachowaniu w tych trudnych dla wszystkich chwilach – dodaje kom. Nowacki.

Przypomnijmy, że ograniczenia w poruszaniu się decyzją rządu obowiązują od dzisiaj (25 marca) do 11 kwietnia. Sprawdź, na czym one polegają.

 

 

 

 

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama