UWAGA!

Po feriach? E-learning

 Elbląg, Po feriach? E-learning
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Do 6 lutego uczniowie w województwie warmińsko-mazurskim mają ferie, ale 7 lutego ci ze starszych klas nie wrócą w szkolne mury. Rządzący podjęli decyzję o wprowadzeniu w całym kraju nauczania zdalnego - oczywiście z powodu licznych zachorowań na koronawirusa.

- Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych - mówił podczas dzisiejszej (25 stycznia) konferencji prasowej Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Powoływał się przy tym na "apele służb sanitarnych". Od czwartku (27 stycznia) naukę stacjonarną będą mieli tylko uczniowie przedszkoli, zerówek i klas I-IV. Rozporządzenie w tej sprawie ma obowiązywać do 27 lutego.

- W tym okresie będzie możliwość spotykania się maturzystów na konsultacjach indywidualnych i grupowych. Szkoły specjalne same będą decydować wraz z rodzicami czy będą kontynuować naukę stacjonarną - dodał Czarnek. Bursy pozostaną otwarte, będzie też możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu.

Jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe, to podjęcie decyzji w sprawie nauczania zdalnego nauczania spoczywa na rektorach.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Chore. Wszystko otwarte a szkoły zamknięte! Chore, chore! Chorereeeee
 • Dobrze, że nie mam dzieci bo z tych, które chodzą teraz do szkoły wyrosną same głąby hahaha
 • RobertKoliński Dyletanci. Paszporty covidowe NOW! [- Gdzie był Gondor, kiedy Omikron i V Fala Pandemii. .. oh, wait!] #TakByło, #ThereWasGondor!, #SzczypmySię! #konik; Hashtagi: #zdrowie, #nauka, #socjalizm, #OdpornoscTowGrupowa
 • @Kolega Dlugiego - Głąbem to jesteś ty patafianie że piszesz takie bzdury Hashtagi: #A8
 • @Kolega Dlugiego - No coz, jak widac nie bylo potrzeby zdalnego, by z ciebie wyrósł głąb
 • @Kolega Dlugiego - Mam prosbe, utrzymaj ten stan, nie miej dzieci.
 • I to wszystko przez 60 dekagramów opitolonego nietoperza? I co na to a co na to Głup i HoryDzban??? Pozytywne w tym wszystkim jest to że delta zabiła grypę sezonową a omikron anginę. Przypominam antyfoliarzom, że trzecia dawka to wg nich samych sprzed roku tylko teoria spiskowa. Na szczescie naukowcy odkryli skuteczny lek eliminujący do zera TRANSMISJE obu wariantów - czerwony przycisk na pilocie odbiornika TV. Na pewno jednak nie jest nim scypionka mRNA po której wszędzie przybylo zakażeń. .. .Akcja wyszczepiania populacji w 2021 koreluje niestety ze wzrostem transmisji
 • I jeszcze coś a propos wspomnianej korelacji szczepień vs wzrost zakażalności. .. .Równo rok temu takie kłamliwe zapewnienia padały: "osoba która jest skutecznie zaszczepiona ma gwarancję że nie tylko sama nie zarazi się koronawirusem ale również jest gwarancja że nie będzie rozsiewała tej choroby i nie będzie transmitowała tej choroby dalej"youtube. com/watch?v=Yi8rVvcPzuU (oglądać od 38:30 minuty)
 • Pamiętajmy dbac o siebie bo ani panstwo ani szpital ani pracodawca nie zadba o nas jesli my nie zadbamy o siebie! Olać tych ktorzy olewają nas ! Jest upadek wszystkiego, etyki, empatii, relacji i szacunku! Pandemia ukazala co najgorsze w systemie i w ludziach,
 • Ostateczny cel pandemii i innych równoległych kryzysów to zniewolenie ludzkości za pomocą likwidacji gotówki i zastąpienie jej jedną światową walutą z limitem CO2 dla każdego człowieka. Pieniądze stracą wartość, bo oszczędnościami nie będzie można swobodnie dysponować. Certyfikaty covidowe to początek budowy światowej infrastruktury cyfrowej tożsamości. Gdy cyfrowa tożsamość zostanie wprowadzona, pandemia zacznie wygasać, a do infrastruktury będą dodawane kolejne funkcjonalności
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  3
  rozwalili gosd. i eduk.(2022-01-25)
 • Ludzi z natury dobrych nie ugnie pandemia, czy widmo straty pracy. Świat zawsze dzielił się na dobrych i złych. Mam żal sama do siebie ze jestem tym dobrym człowiekiem, bo nawet Ci którym bezinteresowne się pomogło nie umieją powiedzieć dziękuję.
 • Świat wycofuje się z tej szopki bo i tak każdy musi przechorować tą kataro-grypę. Czy TVN powiedział Wam że Hiszpania wycofuje się z testowania i kwarantanny dla osób bezobjawych?: wydarzenia. interia. pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-hiszpania-wladze-chca-traktowac-covid-19-jak-grype-i-inne-ch, nId, 5760092 A czy TVN powiedział Wam że Anglia znosi oficjalnie certyfikaty covid: wydarzenia. interia. pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-anglia-minister-zdrowia-zapowiada-zniesienie-certyfikatow-co, nId, 5769961 A czy wiecie że śladem UK idą kolejne kraje Czechy, Dania. ..
Reklama