UWAGA!

Ponad 100 nowych zakażeń

 Elbląg, Ponad 100 nowych zakażeń
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Wskaźnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców w Elblągu wynosi 9,74. W naszym mieście od wczoraj przybyło ponad 100 nowych przypadków. W Szpitalu Miejskim przebywa 51 pacjentów zakażonych koronawirusem, cztery są podłączone do respiratorów.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 116 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Elblągu. Zmarły dwie osoby, obie miały choroby współistniejące. Wskaźnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców wynosi 9,74. W powiecie elbląskim odnotowano 38 nowych przypadków, wskaźnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi 6,66.

W Elblągu na kwarantannie przebywa 1888 osób, wykonano 298 testów, w powiecie elbląskim – 875 osób jest objętych kwarantanną, wykonano 94 testy.

W województwie warmińsko – mazurskim przybyło 910 nowych przypadków, zmarło 14 osób, z czego 12 miało choroby współistniejące. 19870 osób przebywa na kwarantannie, wykonano 3609 testów.

W Polsce odnotowano 24882 nowych przypadków, zmarło 370 osób, 70 miało choroby współistniejące. 503419 osób jest na kwarantannie, wykonano 99507 testów.

 

W elbląskim Szpitalu Miejskim przebywa 51 osób zarażonych koronawirusem, z czego cztery korzystają z respiratorów na Oddziale Intensywnej Terapii. Na oddziale zakaźnym zajętych jest 24 łóżek, na 28 dostępnych; na oddziale płucnym zajęte są wszystkie 23 łóżka. (Informacje na godzinę 8, 18 listopada).

Szkoła Podstawowa nr 11, z uwagi na dużą ilość potwierdzonych przypadków (u 10 uczniów i 3 nauczycieli) i skierowaniem na kwarantannę 288 uczniów i 10 nauczycieli, przeszła w całości na nauczanie zdalne do 26 listopada. Przypadki zachorowań odnotowano w dwóch żłobkach (nr 4 i 5), czterech przedszkolach (nr 5, 14, 19, 29), oddziale przedszkolnym przy SP 15, siedmiu szkołach podstawowych (SP nr 9, 16, 15, 12, 21, SSP 3, SP 11) oraz siedmiu szkołach ponadpodstawowych (ZST, ZSG, ZSZ nr 1, ZSEiO, ZSTI, ZSIŚIU, IILO).

- Łącznie w trakcie kwarantanny jest 1493 uczniów (66 oddziałów) i 44 nauczycieli – poinformowała nad Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niech ktoś mi wytłumaczy jedno - czy materiał video jak na wizji w 2016 roku przed kamerami słynny Klaus Schwab zapowiedział plan wszczepiania certyfikatów zdrowia w formie czipów - to jest mistyfikacja ? Jak to możliwe że tak ważny czlowiek zalożyciel i prezes World Economic Forum w Davos mógł wygłaszać taką foliarską teorię???? Proszę tu te nagranie (należy skasować spację w adresie): wolnemedia. net/schwab-chce-zaczipowac-ludzkosc-przepustkami-zdrowia/
 • Niedawno w Wielkiej Brytanii rząd ujawnił, że kto otrzyma szczepionkę Covid NIGDY nie uzyska pełnej odporności. W raporcie z 42. tygodnia nadzoru szczepień przeciwko COVID-19 brytyjski Urząd Zdrowia przyznaje na stronie 23, że „poziom przeciwciał N wydaje się być niższy u osób, które zarażą się po dwóch dawkach szczepionki”. Dalej mówi się, że ten spadek przeciwciał jest w zasadzie trwały. Wiecej o tym razem z linkami do pierwotnego źrodła na www (kropka)gloria(kropka)tv/post/H6gGRh2qYsq22QdcKJCyTGcc9
 • Elbląg miasto dzikich ludzi. .TUMANY rozsiewają zarazę a władzę miasta mają to w czterech literach. .gdzie policja straż miejska gdzie nakazy i zakazy. .. .siedzicie i robicie pod siebie taką jest prawda!!!!
 • polecam zobaczyć co elity planują wdrożyć: "RE:SET 3 BaldTV". Również inne odcinki na kanale BaldTV o np CBDC albo o celowym ograniczaniu produkcji zywności ogolnie wszystko powiązane również z pandemią. Niestety kolejne etapy stopniowo materializują się. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  9
  kanał BaldTV(2021-11-18)
 • Covid opracowany z tych samych laboratoriów/ mocodawców od których wychodzi "antidotum"w postaci szczepionek (pomijam już kwestie że to bezprecedensowa inżynieria genetyczna co przyznał niedawno dyrektor koncernu Bayer wiec słowo "szczepionka"to nadużycie). To że zawierają abortowane komórki embrionalne oraz adenowirusy odzwierzęce a konkretnie szympansie (o czym mówi sama ulotka)to rozumiem że też Wam nie przeszkadza? I wreszcie niezaprzeczalnym faktem są zgony poszczepienne (np prof Pardelli 40 min po podaniu preparatu). W Japonii aż 1,6mln dawek okazało się skażonych a ile w Polsce NIE wycofano w porę z rynku? I dlatego dla samej zasady i z moralnego pkt widzenia absolutnie nie przyjmę szczepionki genowej od twórców wirusa, bo to tak jak bym odkupował od złodzieja własny skradziony majątek. Przypomina mi to wspomniany koncern Bayer. .. jednymi drzwiami wyjezdza od nich rakotworczy glifosat (roundap)a drugimi drzwiami chemioterapia na nowotwory… Idealny model biznesowy. Nie będę swoją partycypacją wspierał ten najwiekszy przekręt w historii. A już zwłaszcza że producenci nie chcą brać odpowiedzialności finansowej za swój produkt za zamyka dalszą dyskusje
 • Warto obejrzeć: SQUID GAME w prawdziwym ŻYCIU trwa. Czas wyjść z gry! Katarzyna Szewczyk #AgentSpecjalny 118
 • @Dzes - Fajna prowokacja:)Kto pamięta jak rok temu w kwietniu 2020 policja na wniosek takich osób jak przedmówca/przedmówczyni chodziła po pustym mieście wymuszając zasady pelnego lockdownu przy 400 dziennych zakażeniach? Na rekompensaty dla zamknietych firm wydano ca 500mld zł co wymusiło historyczny dodruk (podaż pieniadza via PFR i inne posrednie metody kreacji bo nie chodzi o fizyczny druk banknotów)a ta historyczna nadpodaż pieniądza fiducjarnego doprowadzi nieuchronnie do hiperinflacji (gwarantuje bo to czysta matematyka). Juz wtedy policja biernie wypelniała chore rozkazy polityków wzorem III Rzeszy od 1933.. Czy wg Was zamykanie Polski rok temu przy 400 dziennych zakażeniach mialo sens i slusznie wystawiano mandaty?
 • Zapomniałem dodać dane dla Austrii - obecnie popularna w mediach z racji bycia liderem w segregacji sanitarnej (bez aktualnego certyfikatu nie wejdziesz do komunikacji publ. , i nawet nie wyjdziesz z domu), ojczyzna Adolfa H. który doprowadził do tego że Żydów również wyrzucano z tramwajów bo naród uwierzył ówczesnym mediom że rzekomo roznoszą tyfusa. .. Otóż w dniu 17 listopada 2021 mają jeszcze wiecej zakażeń niż przedwczoraj i dobili do 14 416 pozytywnych wyników testów PCR a równo rok temu tego dnia mieli 5984 pozytywek (po masowej inżynierii genowej mają więc ~3 razy wiecej zakażeń a gdyby preparat chociaż odrobine redukował transmisję to powinni mieć MNIEJ). Kiedy wyznawcy telewizora zrozumią że sącodziennie ogłupiani w mediach? No kieedy
 • @Wiedźmin - ogladałem kilka dni temu bo wtedy też poleciłeś ten wywiad z ta babeczką (i dobrze że wklejasz ponownie bo skoro media publiczne do znudzenia to samo codziennie serwują to trzeba przeciwwage robić). W sumie układa sie to wszystko w logiczną całosc równiez z tymi odcinkami o Resecie na tym BaldTV.
 • Ja się nie szczepię. , ,Myślę więc jestem ''
 • Leżę w szpitalu na Komenskuego Proszę o to by zejść na dół coś kupić do zjedzenia bo tu jedzenie jak w więzieniu Niestety Nie!!!!! Tylko dlaczego ???Sami lekarze stoją w kolejce jak przyjeżdża jakiś katering ok 8 rano a nas mają za śmieci!!!!!Pielęgniarki tak samo robią!!!
 • Miałem taką samą sytuację Oddział rehabilitacji Proszę o zejście na zakupy bo tu z głodu można umrzeć To nie!!!W szpitalu na Królewieckiej nie ma problemu A tu taka antypatie !!!!