UWAGA!

Punkt pobrań na ulicy Żeromskiego będzie czynny dłużej?

 Elbląg, Kolejka w punkcie pobrań przy ul. Żeromskiego
Kolejka w punkcie pobrań przy ul. Żeromskiego

Wielu naszych Czytelników zwracało uwagę na zbyt krótkie godziny otwarcia punktu pobrań wymazu na covid przy ul. Żeromskiego. Od lipca jest on czynny od godz.11 do godz.13. Jak nas poinformowała w piątek (11.11) rzeczniczka Szpitala Miejskiego godziny pracy punktu mają zostać przedłużone.

- Zawiozłem żonę do punktu wymazu na covid, który mieści się przy ul. Żeromskiego. Punkt ten od lipca czynny jest od godz.11 do godz. 13. Jeszcze przed jego otwarciem ustawia się długa kolejka. Czy nie można postawić jakiś wiat, namiotów, aby ludzie nie stali w deszczu? Można również przedłużyć godziny jego otwarcia, zakażeń przybywa, więc coraz więcej ludzi będzie korzystało zapewne z tego punktu - mówi pan Tomasz, nasz Czytelnik. To tylko jeden z wielu sygnałów, które na ten temat otrzymaliśmy.

Jak poinformowała nas w piątek Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka Szpitala Miejskiego, godziny pracy punktu pobrań przy ul. Żeromskiego mają zostać przedłużone. - Po potwierdzeniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia przedłużymy pracę punktu poboru wymazu przy ul. Żeromskiego. Będzie on czynny od 17 listopada od godz. 10 do godz. 13 - informuje Małgorzata Adamowicz.

Dziennie ten punkt pobrań obsługuje około 100 osób. W Elblągu funkcjonują dodatkowo dwa punkty pobrań (Diagnostyka i Bruss). - Rozważamy problem zadaszenia. Wcześniej zapewniło nam je wojsko. W obecnej sytuacji musimy szukać innych dostawców namiotów – wyjaśniała nam w środę (9.11) rzeczniczka Szpitala Miejskiego.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nasz rząd radzi sobie z pandemią jako jeden z najlepszych w całej Europie a nieudolne działania lokalnych władz powodują powodują problemy. Zastanawia mnie czy to zwykła nieudolność czy zamierzone działania obliczone na szerzenie zamętu
 • Byłem przeziębiony. Przez kilka dni temperatura utrzymywała się w okolicach 38 stopni. Lekarz mnie zbadał nic nie stwierdził. Pomyślałem o teście na covid. Strona szpitala miejskiego przy ul. Żeromskiego poinformowała mnie, że tam taki test można zrobić przez całą dobę. Zadzwoniłem około godz 21.Pani, która odebrała telefon ofuknęła mnie, że napewno nie o tej godzinie, że potrzebne skierowanie. Ton jej głosu wskazywał, że moja ignorancja w tej sprawie bardzo ją zirytowała, a ja chciałem się tylko dowiedzieć czy mogę zrobić sobie test. Nie twierdzę że wszyscy medycy są tacy, ale jak mówi stare polskie przysłowie łyżka dziegciu zepsuje beczkę miodu. Osoby odpowiedzialne za organizację tego punktu nie zdają sobie sprawy, że ludzie stojący w tej kolejce po wymaz nie są w większości w pełni zdrowia, a stanie godzinami na wietrze, czasami deszczu napewno stanu zdrowia im nie poprawi. O tym, że nasilenie pandemii będzie jesienią wiadomo było już wiosną ciekawe na co czekała dyrekcja szpitala?Cud się nie stał, więc nie czekajcie na opatrzność i wojsko tylko bierzcie się do roboty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  2
  pacjent(2021-11-12)
 • Sami sobie dają wkladać a późnej się dziwią że chorują hahahha ale jajca
 • Będe do znudzenia pytać - kto pamięta jak rok temu w kwietniu 2020 policja chodziła po pustym mieście wymuszając zasady pelnego lockdownu przy 400 dziennych zakażeniach? Na rekompensaty dla zamknietych firm wydano ca 500mld zł co wymusiło historyczny dodruk (podaż pieniadza via PFR i inne posrednie metody kreacji bo nie chodzi o fizyczny druk banknotów)a ta historyczna nadpodaż pieniądza fiducjarnego doprowadzi nieuchronnie do hiperinflacji (gwarantuje bo to czysta matematyka). Juz wtedy policja biernie wypelniała chore rozkazy polityków wzorem III Rzeszy od 1933.. Czy wg Was zamykanie Polski rok temu przy 400 dziennych zakażeniach mialo sens i slusznie wystawialiscie mandaty? Historia to osadzi i mam nadzieje że każdemu ZOMOWCOWI odebrane beda emerytury. Ci ktorzy sluzyli komunie tez byli pewni że komuna nigdy nie upadnie i że sprawiedliwosci nie stanie sie zadość. .. Oj zdziwicie sie
 • krok po kroku choć może w wolniejszym tempem ale jednak realizuje się poniższy scenariusz: pressmania (kropka)pl/kanada-ujawnienie-planow-wtornej-blokady-i-wielkiego-resetu-finansowego/
 • Powinien być 24/24 plus możliwość 3 razy dziennie na wymazy chętnym, całkiem możliwe że covid będzie religią dla bojazliwych.
 • ciekawe jakie nano g. .. przemycają w tych patykach (my nie dalismy sobie nigdy ich zrobić i pewnie dzieki temu covid przeslismy bezobjawowo i nie mam w rodzinie ani jednego przypadku ciezkiego przechorowania tej choroby). A obserwuje że Ci co wpychali sobie te patyki, Ci wlasnie po jakims czasie ciężko przechodzili. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  11
  omijam lukiem(2021-11-12)
 • Kowid srowit.
 • Co to covid? Jakieś barany chodzą w maskach i się szczepią nie wiem o co chodzi
 • Antyszczepionkowcy dzielnie i niestrudzenie niosą nam zaszczepionym krużganek oświaty.
 • @TeofilSkorupa - Śmieciu
 • Popieram
Reklama