UWAGA!

Rekord zakażeń w Elblągu

 Elbląg, Rekord zakażeń w Elblągu
fot. Anna Dembińska

Jak poinformowały służby wojewody warmińsko-mazurskiego, w sobotę (31.10) w Elblągu odnotowano 108 zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii.

W powiecie elbląskim odnotowano w sobotę 23 zakażenia koronawirusem. W Elblągu mamy też 8 nowych ozdrowieńców. Służby wojewody poinformowały również o 4 zgonach osób zarażonych SARS-COV-2. Są to: mężczyzna lat 91, powiat kętrzyński, szpital Kętrzyn; kobieta lat 83, powiat ostródzki, szpital Ostróda; mężczyzna lat 78, powiat iławski, szpital Ostróda; mężczyzna lat 54, powiat działdowski, szpital Działdowo. Osoby te miały choroby współistniejące. W województwie warmińsko-mazurskim od początku pandemii odnotowano 8750 zakażeń koronawirusem. Zmarło 99 osób. W województwie mamy też 2776 ozdrowieńców.

- Według danych elbląskiego sanepidu 576 osób z terenu miasta ma potwierdzone zakażenie, 1530 osób objętych jest kwarantanną, a 20 nadzorem epidemiologicznym. Mamy też kolejnych 8 ozdrowieńców. W Szpitalu Miejskim przebywa obecnie 53 pacjentów, w tym 20 na oddziale zakaźnym, 20 na oddziale chorób płuc, 4 na oddziale ginekologiczno – położniczym oraz 9 na oddziałach intensywnej terapii - informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy w kraju 21 897 nowych przypadków zarażenia SARS-COV-2. Z powodu COVID- 19 zmarło 41 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 239 osób.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Premierze - wirus w odwrocie?
 • A olsztyn nadal nie leczy chorych na koronawirusa i odsyła do innych miast byle dalej. Przeciez w każdym mieście wojewódzkim miał powstać szpital polowy i co olsztyn ma to w d. A wojewoda milczy nie reaguje.
 • w jakim odwrocie ba**ra**nie.
 • Dlaczego Prezydent i radni nie reaguja. Kiedy zakaz wjazdu i jazdy traktorów i maszyn rolniczych po mieście. CO PSLowska wiocha ma być z Elbląga.
 • średnia wieku ludzi umierających na SARS-CoV-2 to 80 lat (chciałbym tyle dożyć)umierają oni na choroby WSPÓŁISTNIEJACE a nie na SARS-CoV-2.a kto zarabił na testach najwięcej dowiemy się za parę lat ---będzie znowu afera.
 • Umierają starsi PROSTE gn**oje protestują zarazają sie. Przychodzą do domu i czestują rodziny koronawirusem. GRATULACJE ba**ra**ny.
 • Będzie gorzej za kilkanaście dni jak ujawnią się skutki nielegalnych manifestacji. Może być nawet 500 dziennie, ale manifestujący mają to gdzieś. Są ślepi jak ćma co leci do płomienia świecy, jedyny ich cel obalić metodami nielegalnymi rząd.
 • Manifestanci wirus w odwrocie.
 • Spokojnie, bierze też młodych. Trochę bezmózgowia mniej - mniej zła.
 • chodzcie dalej na protesty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  45
  Pani(2020-10-31)
 • Podziękujcie tym z protestów !!
 • Czy nie widzicie ze w imię medialnej pandemii ograniczają Wam wasze prawa?? A większość chce jeszcze większych ograniczeń! Jesteście chorzy ale na mózg. .. ograniczone prawo do opieki zdrowotnej-teleporady i brak przyjęć i operacji planowych w szpitalach, ograniczone prawa osób 70+ praktycznie areszt domowy. .. Ograniczone prawo do zgromadzeń nawet rodzinnych - max 5 osób. .. Ograniczone prawo do edukacji- zamknięte szkoły i uczelnie! Ograniczone prawo do oddychania świeżym powietrzem- nakaz maseczek. .. Ograniczone prawo do sportu- zamknięte siłownie i baseny. .. Ograniczone prawo do jedzenia- zamknięte restauracje. A większość się cieszy. .. DRAMAT!! A wszystko bo 0,6 % populacji jest z pozytywnym wynikiem testu a leczenia w szpitalu wymaga 0,04% populacji. Kiedy wreszcie zobaczycie ze pandemia jest ale w mediach? Żeby nie było- uważam ze wirus jest ale pandemia tylko medialna!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  49
  77
  Elblagpieknemiasto(2020-10-31)
Reklama