UWAGA!

Rośnie liczba zakażeń i zgonów

 Elbląg, Rośnie liczba zakażeń i zgonów
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci jednego mieszkańca Elbląga oraz dwóch mieszkańców powiatu elbląskiego w wyniku zakażenia koronawirusem. Wszyscy troje nie mieli chorób współistniejących.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało statystyki dotyczące koronawirusa z ostatniej doby. W Elblągu doszło do 28 nowych zakażeń i jednej śmierci. Wskaźnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców wynosi 2,25. W powiece elbląskim ujawniono 7 nowych zakażeń i dwa zgony. Wszystkie osoby nie miały chorób współistniejących.

W Elblągu na kwarantannie przebywa 401 osób, w ciągu ostatniej doby wykonano 107 testów, 28 dały wynik pozytywny. W powiecie elbląskim kwarantanną objęto 241 osób, wykonano 51 testów, siedem z nich okazało się pozytywnych.

Liczby dotyczące województwa warmińsko - mazurskiego prezentują się następująco: 149 nowych zakażeń, pięć zgonów, z czego dwie osoby miały choroby współistniejące. 3868 osób jest na kwarantannie, wykonano 2 tys. testów - 161 z nich dało wynik pozytywny.

W Elblągu od początku akcji szczepień zaszczepiono 133 751 osób, w pełni zaszczepionych jest 62 439 osób. W ciągu ostatniej doby zaszczepiono 205 osób, w pełni zaszczepionych od wczoraj jest dodatkowo 76 osób. W powiecie elbląskim są zaszczepione 39 753 osoby, z czego w pełni - 18 988 osób. W ciągu ostatniej doby... nie zaszczepiono ani jednej osoby.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama