UWAGA!

Ruszyły szczepienia w Hali Sportowo - Widowiskowej

 Elbląg, W Hali Sportowo - Widowiskowej ruszyl punkt szczepień
W Hali Sportowo - Widowiskowej ruszyl punkt szczepień (fot. Michał Skroboszewski)

Szczepionki przyjechały, można szczepić. Dziś o o godzinie ósmej rozpoczął działalność elbląski Punkt Szczepień Masowych w Hali Sportowo Widowiskowej. Na dziś zapisało się 240 osób. Na bieżący tydzień „hala“ dostała 1300 szczepionek AstraZeneca. Zobacz zdjecia.

Już przed godziną ósmą przed Halą Sportowo - Widowiskową zbierali się pierwsi chętni do zaszczepienia się przeciwko COVID - 19. - Na ten tydzień otrzymaliśmy 1300 szczepionek. Na dziś mamy zapisanych 240 osób - mówi Alina Owczarek, koordynatorka szczepień.

Droga do szczepionki zaczyna się w szatni, gdzie następuje weryfikacja i wypełnienie ankiet na temat stanu zdrowia. Jeżeli ankieta nie zbudza wątpliwości można już usiąść w kolejce do boksu szczepień. Jeżeli wątpliwości są - to najpierw musi je rozwiać lekarz. Bez obaw, lekarz przyjmuje na miejscu, nie trzeba specjalnie się rejestrować, ani umawiać się na teleporady.

Dziś szczepiono w pięciu boksach. - Golnie mamy siedem. W razie potrzeby jesteśmy w stanie uruchomić pozostałe dwa - wyjaśnia Alina Owczarek.

Pierwszą osobą zaszczepioną w elbląskim Punkcie Szczepień Masowych była pani Izabela z Pasłęka. - Wrażenia pozytywne. To moje drugie podejście do szczepienia. Jestem alergikiem i musiałam mieć zaświadczenia od alergologa, ale okazało się ze nie ma przeciwwskazań. Z jednej strony ze względu na alergię wole nie chorować, a z drugiej opiekuję się wnukami i muszę być zdrowa babcia - mówi pani Izabela. Zalogowałam się przez profil zaufany, w Pasłęko nie było wolnych miejsc, to przyjechałam tutaj.

- Trochę stresu było, ale to bezbolesne, nawet nie wiedziałbym, ze coś mi się wbiło w rękę. Teraz czekam 15 minut i od razu jadę do pracy. Najpierw miałem być zaszczepiony w Gdyni, zadzwoniłem w sobotę i bez problemu zmienili mi lokalizacje na Elbląg - dodaje pan Tomasz, jeden z pierwszych zaszczepionych w HSW.

Potem tylko ukłucie (jak twierdzą pacjenci prawie bezbolesne), kwadrans trzeba odczekać, żeby sprawdzić czy nic niepokojącego się u szczepionego nie wydarzy. I można się rozjeść do swoich zajęć.

Punkt Szczepień Masowych w Hali Sportowo - Widowiskowej czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18. Zapisać się można w standardowy sposób:

- na bezpłatnej i całodobowej infolinii 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL. 

- elektronicznie poprzez e-rejestrację na portalu pacjent.gov.pl. W tym przypadku konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego.

- poprzez kontakt z wybranym puntem szczepień. Mapa dostępnych punktów szczepień jest tutaj.

- poprzez SMS wysłany na nr 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Osoby, które już mają wyznaczony termin szczepienia, a chciałyby zaszczepić się w Hali Sportowo - Widowiskowej muszą zmienić termin szczepienia. Można to zrobić na miejscu, nam dziś udało się zarejestrować za kilka dni.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No płaskoziemcy. .. do roboty!
 • Czy uczestnicy eksperymentu medycznego będą otrzymywali za to jakieś wynagrodzenie? Te, ,szczepionki"nie są nawet wpisane na listę, one są warunkowo dopuszczone na terenie uni. Nawet producenci nie odpowiadają za skutki uboczne a one występują. Wg danych 1 osoba na 100.000.zaszczepionych umiera czyli jak w Polsce w ciągu dnia zaszczepia 500 000 to 5 Polaków idzie do piachu. Kto chce być wyróżniony? Ponadto tajemniczą choroba która nazwano covid nie jest wpisana do listy chorób zakaźnych.
 • Brawo, jest pierwszy nawiedzony, czekamy dalej. ..
 • Brawo jesteśmy liderem w Europie jeśli chodzi o szczepienia ludności. Brawo rząd Prawa i sprawiedliwość i.
 • No i jest drugi nawiedzony. Brawo!
 • Plaskoziemca raz.
 • skorupiak ty na pewno nie byłeś szczepiony-objawy na to wskazują-pozdrów kaczana-brata wazeliniarza
 • Udowodnij ze ta, szczepionka "przed czymkolwiek chroni. Spójrz w statystyki z ministerstwa zdrowia a później napisz komentarz. Wg danych z MZ w Polsce aelo od początku szczepienia prawie 2000 osób zaszczepionych i to w przeciągu do 14 dni od zaszczepienia. Ponadto nie były to tylko wiekowe osoby. Poza tym na coronavirusa zachorowało prawie 40 tys osób zaszczepionych. Zresztą chcesz to się szczep ale później nie płacz że zdrowie wysiadlo
 • Nierynkowe zachowanie. Płaskoekranowcom radzę poczekać na kasę od firm za zajzajer. Maspex daje 500,a to dopiero początek licytacji. Idzie zarobić, mimo wrodzonej głupoty.
 • Tak chroni, ma tylko poważną wadę. Nie chroni przed Twoimi (i Tobie podobnymi), skrajnie nawiedzonymi płaskoziemskimi wpisami. Lecz na to jest dodatek przeglądarki AdGuard, a on z Wami sobie doskonale radzi :)Wiesz, że przez Ciebie (twoje wpisy), może ktoś umrzeć? Ktoś naiwny, kto Ci uwierzy. To nie jest zabawne Co robisz, to jest niedobre i niebezpieczne. Bierzesz na siebie dużą odpowiedzialność.
 • Czy ktoś może powiadomić elbląskiego senatora, że punkt szczepień już działa !
 • szczepmy się przed dyktaturami mafijnymi polityczno-korporacyjnymi, wtedy owszem zadziała. koniec z dalszym symulacjami zmyślonej epidemii. maski zdejm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  Zapewne Tak(2021-05-10)
Reklama