UWAGA!

Są nowe zakażenia koronawirusem w Elblągu i powiecie

 Elbląg, arch. portel.pl
arch. portel.pl

W sobotę (22.08) Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie Elbląga oraz powiatu elbląskiego. Między innymi obecność COVID-19 wykazał test u młodej mieszkanki naszego miasta, która jest hospitalizowana. 

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u dwóch młodych mężczyzn z Elbląga. Jak informują służby wojewody, przebywają oni w izolacji domowej. Trzy nowe przypadki COVID -19 odnotowano także na terenie powiatu elbląskiego.  - To kobieta w średnim wieku oraz dwóch mężczyzn w średnim wieku. Przebywają oni w izolacji domowej - informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko - mazurskiego. 

Aktualnie na terenie Elbląga kwarantanną objętych jest 115 osób, na terenie powiatu elbląskiego są to 52 osoby. W naszym mieście od początku pandemii zakażenie koronawirusem potwierdzono u 52 osób, w powiecie elbląskim u 16 osób. W województwie warmińsko-mazurskim od początku pandemii odnotowano 713 przypadków COVID-19, pięć osób zmarło. 

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciekawe czy ta młoda mieszkanka Elbląga wysmiewala do tej pory niewidzialnego koronawirusa?
 • Ludzie, czas podawać, gdzie są te osoby, gdzie pracują, z kim miały kontakt. Dla dobra nas wszystkich. Hashtagi: #Ada
 • Aktualnie w Polsce jest około 9 milionów osób zagrożonych koronawirusem. Pozostali, to jest niecałe 30 milionów, to potencjalni nosiciele tego wirusa. Większość przechodzi tą chorobę bezobjawowo lub niskoobjawowo, co powoduje, że nie można ustalić faktycznego stanu chorych. Zakłada się, uwzględniając dobowe statystki, że w rzeczywistości dzienna liczba zachorowań kształtuje się na poziomie od 4 do 5 tysięcy. Niepokojący jest też fakt, że duża liczba osób posiadających objawy koronawirusa przechodzi tą chorobę lekko i nie zgłasza jej. Często takie osoby udają się do pracy. Ponadto ci, u których stwierdzono zarażenie nie podają z różnych przyczyn wszystkich, z którymi mieli kontakt. W efekcie pomnaża to liczbę chorych. Takie zachowania niestety występują też w naszym mieście. Dlatego należy się liczyć z coraz większymi liczbami zachorowań. Ta epidemia trwa i pisanie o jakiejś drugiej fazie zachorowań jest bez sensu, bo ona cały czas istnieje, a te durne wypowiedzi, że koronawirus nie istnieje to kolejne źródło zagrożenia rozwojem epidemii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  50
  23
  Epidemia trwa i niszczy.(2020-08-22)
 • Wracają z urlopów, wakacji i każdego dnia prawie 1 tys. I co nie ma koronawirusa, laba, pełny luz. Obadamy jak dziś i pójdą do szkół, wary opadną wszystkim. Nie moście masek, jeden przy drugim brudasy.
 • Na pewno
 • @Epidemia trwa i niszczy. - Myślę, że gdyby nienażarty dziki lud nie ruszył na wczasy i nie oszalał wręcz od imprez, udałoby się zarazę utrzymać w rozsądnych granicach. Ale teraz od dawna jest za późno. Gdyby nawet wprowadzić lockdown jak w marcu, zbieralibyśmy żniwo ludzkiej głupoty przez co najmniej pół roku. Co jednak, gdy do tego wszystkiego dojdą zaraz szkoły? Dziecinny lud dostał jakiegoś samobójczego obłędu, problem tylko w tym, że zapłacą za to też ludzie rozsądni, myślący i przezorni. Warto przypomnieć, że dotychczasowy rekord wynalezienia szczepionki to 15 lat. Badania nad szczepionką na inne koronawirusy trwają od dekad i są na zerowym etapie. O żadnych lekarstwach nie ma i nie może być mowy. Takie są fakty
 • Cenzura działa. Dziewucha siedzi w domu i ma się dobrze
 • Od marca do końca lipca stwierdzono u nas 26 przypadków. Teraz, w samym sierpniu kolejne 26.Wcześniej Prezydent Elbląga codziennie podawał komunikat na FB, teraz już ma to w nosie. Chyba najwyższy czas wziąć się za robotę. Zwiększyć kontrolę w mieście, tlumaczyć i informować. Nie ma na co czekać.
 • tylko nie każdy przeżyje. .. .i czy to jest powód do żartów. .???
 • Myślę że jeśli pracuje w szpitalu to od marca nie jest jej do śmiechu.
 • Mój teść zmarł 10 lat temu na raka trzustki. Dziś pewnie byłby świrus.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  14
  Tak tylko od siebie.(2020-08-22)
 • Przestrzeganie zasad dotycz. rezimu sanitarnego - noszenia masek i dystansu ma sens gdy całe społeczeństwo stosuje sie do tego SOLIDARNIE !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  20
  Gadać czy myśleć(2020-08-22)
Reklama