UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studencie (i nie tylko), możesz wspomóc elbląski Sanepid

 
Elbląg, Studencie (i nie tylko), możesz wspomóc elbląski Sanepid
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

- W związku z nasilającą się pandemią koronawirusa bardzo potrzebne jest wsparcie w działaniach elbląskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – informuje PWSZ. Elbląska szkoła wyższa zachęca studentów do zaangażowania się w zdalną pracę na rzecz Sanepidu.

Studenci-wolontariusze mają w ramach pracy zdalnej kontaktować się telefonicznie z osobami wytypowanymi przez Sanepid, przeprowadzać wywiad i wprowadzać uzyskane dane do systemu, oczywiście wcześniej mają przejść odpowiednie szkolenie.

- Potrzebujemy osób do pracy zdalnej, polegającej na przeprowadzaniu wywiadu przez telefon, na zasadzie wolontariatu – mówi Marek Jarosz, dyrektor elbląskiego Sanpidu. - Chodzi o ludzi, którzy potrafią nawiązać kontakt, zadać niezbędne dla całej procedury pytania.

Dyrektor podkreśla, że tego rodzaju potrzeby są związane nie tylko z obecną sytuacją kadrową (przypomnijmy, że znaczna część załogi Sanepidu jest dotknięta kwarantanną).

- Teraz chwile są szczególnie dramatyczne z uwagi na braki wśród naszych pracowników, jednak nawet gdybyśmy mieli bez przerwy 100 proc. obsady, to w obecnej sytuacji potrzeby są jeszcze większe. Taka obsada, jaka była wystarczająca "w czasie pokoju", w tym momencie rozwoju pandemii jest zbyt mała – przyznaje.

- Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy (b.kalisz@pwsz.elblag.pl) z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, kierunku i roku studiów - informuje swoich studentów PWSZ. Z naszych informacji wynika, że do takiej pomocy zgłosiło się już dwie studentki i jeden z pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Dyrektor Jarosz zaznacza, że mile widziana byłaby pomoc innych podmiotów i osób, które mogłyby się podjąć tego rodzaju zadań. Zaprasza do konaktu z Sanepidem w tej sprawie pod adresem e-mail: psse.elblag@sanepid.olsztyn.pl (maile należy tytułować "wolontariat").

- Jeśli pojawiłaby się taka inicjatywa, pomysł dla wsparcia naszych działań, bardzo chętnie go rozważymy i podejmiemy – podkreśla Marek Jarosz. - Będzie to dla nas nieoceniona pomoc.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama