UWAGA!

Sytuacja pandemiczna w Elblągu i powiecie stabilna

 Elbląg, Sytuacja pandemiczna w Elblągu i powiecie stabilna
(fot. pixabay.com)

53 zakażenia w Elblągu i 21 w powiecie elbląskim potwierdzono w ciągu ostatniej doby, nie było przypadków zgonów z powodu koronawirusa – wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia. Sytuacja pandemiczna w naszym regionie jest stabilna, gorzej wyglądają statystyki krajowe.

Na kwarantannie w Elblągu przebywa obecnie 777 osób. W ciągu ostatniej doby w mieście wykonano 200 testów na obecność koronawirusa, co czwarty okazał się dodatni. W powiecie elbląskim dodatni wynik dał co piąty test. Wykonano ich 104, u 21 osób potwierdzono obecność COVID-19. Na kwarantannie w powiecie elbląskim przebywa 287 osób.

W skali województwa warmińsko-mazurskiego pandemiczne statystyki wypadają gorzej. Nowych zakażeń stwierdzono 610 (na 3010 testów), zmarło 18 osób, w tym 16 miało choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa 9039 osób.

W całym kraju przybyło 21 283 nowych przypadków zakażeń, zmarły 803 osoby (to jeden z najwyższych wskaźników ostatnich dni), za ozdrowieńców uznano 11 128 osób. Obecnie w kraju zakażonych jest ponad 330 tys. osób. Od początku pandemii stwierdzono 2,6 mln zakażeń, ponad 2,2 mln osób to ozdrowieńcy. Zmarło prawie 60 tys. osób.

 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Potworny egoizm wielu ludzi unikających maseczek, kpiących z tych, którzy je zakładają, podawanie nieprawdziwych danych o kontaktach zakażonych osób, łamanie zasad kwarantanny, wszystko to przyczynia się do "rozkręcania"epidemii. Nie mogę zrozumieć tych osób, które ostentacyjnie nie noszą maseczek. To nie prawda, że maseczka nie chroni przed zakażeniem. Jest minimalnym zabezpieczeniem, ale stanowi chociaż jakąś ochronę. Wielu ludzi stać na codzienne piwko i inne używki, ale szkoda im 2 zł na nową maseczkę. Zakładają więc na twarz coś, co przypomina ścierkę i przed niczym nie chroni. W liczbie zgonów pokonaliśmy już Włochy i to już jest najwyższy czas na opamiętanie się społeczeństwa. Służba zdrowia już nie radzi sobie z opieką nad chorymi, stąd tyle zgonów, ale postawa wielu obywateli przyczynia się do tak dużej liczby niepotrzebnych śmierci.
 • Tylko większość zarażonych w mieście zostało przez wiejskich zarazicieli, przykładowo w sklepach.
 • Swoim wpisem pokazałeś poziom osób, które nie noszą maseczek, ale i to jakim jesteś egoistą, współczuje Twoim bliskim.
 • @babunia - Służba zdrowia nie roni nic innego poza covid A gdzie leczenie na wszystko inne???Ludzie przecież płacicie składki A macie zamknięta służbę zdriwia!!!!!+A w gabinecie prywatnym wirusa nie ma!!!!!Włącznie myślenie
 • A w szypitaku miejskim to biurokratiw i obsługi 7 razy więcej niż pacjentów Nigdy nie będą chcieli tegi skończyć bo mają KASĘ A Wy to wszystko lykacie Trochę rozumu!!!!
 • @babunia - To się nigdy nie skończy. .. Wszystko jest spiskiem i zamachem na wolność jednostki. Dramat.
 • @babunia - Już telewizor wlwczony od rana?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11
  7
  ZdejmKaganiecWłączMyślenie(2021-04-14)
 • @anonim o pracy służby zdrowia- od października miałam wizyty u trzech specjalistów, wykonany rezonans kręgosłupa, tomograf i usg jamy brzusznej. Nie korzystałam z pomocy w gabinetach prywatnych. Pisząc o przepracowaniu służby zdrowia, miałam na myśli oddziały covidowe. Tam naprawdę jest ciężko. Wiem to od rodziny pielęgniarki tam pracującej oraz od pacjentki takiego oddziału. Wyobraź sobie, ile wysiłku trzeba włożyć w wykonanie toalety u bezwładnej osoby, ważącej ponad 90 kg i podpiętej do kilku urządzeń. To jest praca często ponad siły dwóch pielęgniarek ubranych w kombinezon ochronny, a pacjentów w takim stanie jest kilkoro. Więc proszę włącz myślenie i wyobraźnię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  3
  babunia(2021-04-14)
 • @Samosia- może trochę szczegółów. Kto przygotował ten zamach i w jakim celu? Jakie Twoje wolności są ograniczone? Rozumiem dramat tych ludzi, których pozbawiono środków do życia, to jest ograniczenie prawa. Ale wina leży po stronie rządu, który wydaje miliardy na pomoc dla przedsiębiorców bez jakiejkolwiek logiki. Bezkrytycznie kochacie ten rząd i nie chcecie dostrzec jego błędów. Jestem prawie pewna, że każda inna ekipa rządząca działałaby podobnie bo "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi". Najważniejsze żeby moje było "na wierzchu".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  babunia(2021-04-14)
 • 26,5 % zakażonych w wśród testowanych. Sytuacja stabilna. Ostatni wynik to nieco poniżej 30 %, czyli obstrukcyjne destrukcje bolszewickie wprowadzane przez PARTIĘ wykazują porażającą skuteczność. Wiwat Populizm i Socjotechnika ! Obiecywali Polskę w ruinie i obietnicy dotrzymają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  GłębokaMyśl(2021-04-14)
 • W temacie szczepień to jest b..zapisałem się na e-pacjent miesiąc temu i termin na 15 kwietnia a dzis mi przesunęli na 13 maja to jest kpina i gdzie te szczepionki a mam 66 lat
 • Nie pisz o czym nie masz pojęcia 2 miesiące temu mój wujek miał operację serca zaplanowaną w grudniu 2020 r
Reklama