UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Magia maseczek. Ludzie w większości są przekonani o ich skuteczności, a jeszcze niedawno, w radiu rmf Szumowski/były minister zdrowia/ informował o braku celowości, skuteczności ich noszenia. Pamięć ludzka bardzo krótka jest. Teraz ten co nie nosi istny morderca, terrorysta. Ludzie zacznijcie myśleć. Tak na marginesi obecnie zakażąją cię ci co noszą maski
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    19
    To ja 2(2020-11-14)
  • @To ja 2 - Sz. wtedy zniechęcał do noszenia, bo 1)był głupi i nieodpowiedzalny 2)nie było nawet maseczek dla personelu na pierwszej linii i cały świat miał ich niedobory, a jakby się każdy rzucił na te resztki, co jeszcze były na rynku, to by nam cały personel zachorował 3)to był nowy wirus i nie było żadnych dowodów na skuteczność masek, bo po prostu zbadanie tego wymaga czasu 4)wszystko naraz. Obstawiam opcję 4.Wiedza się bardzo szybko zmienia, pojawiło się mnóstwo mocnych dowodów na skuteczność maseczek. Nie opinia jednej osoby tu przeważa, a dobrze skonstruowane badania naukowe. Tylko tezeba pamkętać, ze trzeba maseczki nosić prawidłowo, a nie jak małpa nosacz z nochalem na wierzchu, nie dotykać co chwilę i nosić również w pracy czy przy znajomych. Sorry, ale cytowanie wypowiedzi jednej osoby sprzed ponad pół roku, jako dowód na nieskuteczność maseczek, to szczyt prostactwa.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    0
    Wez sie(2020-11-14)
  • @Wez sie - Ta osoba to były minister zdrowia. Skoro według Ciebie gadał bzdury, to skąd wiesz że teraz mówią prawdę?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    To ja 2(2020-11-14)
  • @Wez sie - A te mnóstwo dowodów to gdzie one są?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    To ja 2(2020-11-14)
  • @Wez sie - O jakich Ty badaniach piszesz? Na skuteczność masek w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa? Poważnie? Po pierwsze - takie badania musiałyby potrwać jakiś rok minimum. .. jeśli mają być cokolwiek warte. .. po drugie. .. takie badania już przeprowadzono kilka lat temu. .. na ich podstawie stwierdzono, że maska nie chroni przed niczym. .. (na początku tzw. "Pandemii")wiedza. .. szybko się zmienia? Wydaje się, że rzetelna wiedza oparta jest o to, co jest w rzeczywistości. .. jeśli ziemia krąży wokół słońca, a nie odwrotnie, to może się to zmienić? Według mnie nie. .. jeśli przebadano wpływ maseczek na zachamowanie rozprzestrzeniania się drobnoustrojów i wyszło, że ten wpływ jest niewielki, a szkody dla zdrowia człowieka większe, to chyba się to nie zmienia? Czy jednak się zmienia? Bo tej wirus jest większy, niż dotychczas znane i kawałek szmaty go zatrzyma? Coś tu nie za bardzo jest z Twoim podejściem do nauki. .. Może się pomyliłeś. .. i nie o wiedzę Ci chodziło, a o technikę? Ta druga. .. faktycznie, zmienia się diametralnie z dnia na dzień. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    Cogitans(2020-11-14)
Reklama