UWAGA!

W Elblągu najwięcej zakażeń w regionie

 Elbląg, W Elblągu najwięcej zakażeń w regionie

195 nowych przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Elblągu. To najwięcej w regionie.

Jak podają służby wojewody warmińsko-mazurskiego, w całym województwie stwierdzono w ciągu ostatniej doby 990 nowych przypadków zakażeń. To nowy koronawirusowy rekord. Najwięcej przypadków odnotowano w Elblągu (195), Olsztynie (108) i powiecie ełckim (75). W powiecie elbląskim jest ich 39, w powiecie braniewskim -32. Zmarły cztery osoby (z powiatu działdowskiego, gołdapskiego i piskiego) w wieku od 53 do 86 lat, wszystkie miały choroby współistniejące. W regionie przybyło 366 ozdrowieńców. Najwięcej w powiecie ostródzkim (80). W Elblągu było ich 22, w powiecie elbląskim – 20, w braniewskim 8.

- Według danych elbląskiego Sanepidu 1427 osób z terenu miasta ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, 2491 osób objętych jest kwarantanną. Jeśli chodzi o Szpital Miejski, to przebywa w nim obecnie 96 pacjentów – informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga w najnowszym komunikacie.

W całym kraju nowych przypadków zakażeń jest 25 571. Najwięcej w województwie śląskim (ponad 3,4 tys.), dolnośląskim (ponad 2,7 tys.) i wielkopolskim (ponad 2,7 tys.). Zmarło 548 osób, w tym 429 osób miało choroby współistniejące.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No rozkręca się niestety. Teraz antycovidowcy (ci co krzyczeli, że to tylko grypa)najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach na własnej skórze przekonają się czy mieli rację.
 • @mieszkawEG - tak tak takie wiarygodne te testy że wykrywają ale nie wiadomo co to raz. Dwa to że jakąś kpinę sobie robią teściowa czeka tydzień na wynik wymazu i co ? nic nikt nic nie wie, całe te raporty o zakażeniach to bujda na resorach. .. .codziennie przybywa po 24tys a łączna liczba 22tyś w szpitalach. .. .no to fakt pandemia. .. .
 • RobertKoliński A wiecie, że w Warszawie świadomy klasowo i społecznie lud stolicy spontanicznie zmienia nazwy placów, ulic, skwerów, parków etc. na odpowiadające rzeczywistości i faktom, tj. domagając się uznania odpowiedzialności K. Wojtyły za ofiary kościelnej pedofilii? Dzisiejszej nocy co najmniej kilkadziesiąt miejsc otrzymało właściwe nazwy (na zdj. przykład:)- "Przebudziły się jej dzieci, lud specjalnej troski", jak śpiewał poeta o naszej Polsce swego czasu:)#IdzieNowe Hashtagi: #rewolucja, #JutrzenkaSwobody, #NowaPolska
 • Kiedy znowu Marsze Niosące Śmierć na ulicach Elbląga?
 • @nwo Wiarygodność testów wirusolodzy mądrzejsi od nas określają na ok. 90% (zresztą jakie to ma znaczenie). Niepokojące jest to, że ilość zgonów na Covid oraz na wszelkie inne choroby przybywa na tyle, że niektóre kostnice w naszym kraju już dawno nie mają miejsca by trzymać ciała.
 • @Roo - Te marsze niosą WOLNOŚĆ, ale tego nie chcesz rozumieć.
 • Podziękujcie protestującym w Elblągu
 • Noo szpital na Jaszczurczego jeden oddział zamknięty covid u personelu na stacji dializ tak samo i cisza Hashtagi: #Zzkk
 • W sumie propaganda jedno a szpitale od dawna pod ścianą. Szpital Narodowy jest po co ? Żeby ładnie wyglądał na konferencjach prasowych bo i tak szpitale nie mogą tam delegować pacjentów. Jak to czytam upewniam się ze żyjemy w Państwie z dykty.
 • Dlaczego dyrektorzy ukrywają zakażenia w placówkach?! W oddziale przedszkolnym przy sp23 dodatni wynik u pani z obsługi, kilka osób na kwarantannie a przedszkole działa jak przedtem!
 • Jeden czort czy mamy 25tys dziennie czy 28tys dziennie skoro nie testujemy osób izolowanych. Lepiej żyć w fikcji matematycznej widzę.
 • @mieszkawEG - Kobietą jesteś wiec nie wymagamy od Ciebie logiki. .. Przekonają się o czym, ze przejdą covid jak grypę na 98,5% pewne. A margines 1,5% ze nie wyjdziemy z tego żywi. Pełzamy od wiosny z nowym wirusem nic ponadto, dowiedzieliśmy się ze istnieją choroby współistniejące. To wirus covid jak i grypa jest wirusową jednostką chorobową.
Reklama