UWAGA!

Zakażenia koronawirusem wśród uczniów w Pasłęku

 Elbląg, Graf. Andrzej Kraśkiewicz
Graf. Andrzej Kraśkiewicz

W Zespole Szkół w Pasłęku potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one uczniów placówki.

Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, poinformował nas, że dziś (9 września) dyrektor szkoły zwrócił się z wnioskiem o opinię Sanepidu co do dalszego postępowania. 
       - Ta opinia została udzielona dziś w godzinach przedpołudniowych i z nią szkoła musi się zwrócić do organu założycielskiego, czyli do starosty elbląskiego, o zaakceptowanie jej koncepcji zmiany sposobu nauczania - mówi. Marek Jarosz tłumaczy, że w tym konkretnym przypadku chodzi o propozycję dyrekcji szkoły dotyczącą przejścia na nauczanie zdalne. Zaznacza też, że wniosek dotyczący pasłęckiej szkoły został przez Sanepid uznany za zasadny.

Starosta elbląski Maciej Romanowski przychylił się do wniosku Elżbiety Wasiuk, dyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku. Szkoła będzie pracowała w ramach nauki zdalnej do 17 września "ze względu na sytuację epidemiologiczną, która może zagrażać zdrowiu uczniów".

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I już się zaczyna
 • Ogólnie było to do przewidzenia.
 • Koniec świata! Armagedon! Już po nas!!! Koronawirus zaczyna mi trochę przypominać prima-aprylisowy żart, jest ktoś chory ale bezobjawowo WTF!!! Szkoda że kaca albo sraczki nie można przejść bezobjawowo!
 • wirus korona ma dwie formy, te biologiczna i te informatyczna, taki adware, adblock nie dziala na niego, trzeba bezpiecznie wylaczyc komputer i schowac sie do szafy
 • Kto ich potwierdzał i czym ? Jeśli testy nie są wiarygodne o czym wszędzie mówią. Znowu fikcja, ale skutki tego bezmyslnego działania uderzają w cała placówkę. Czy uczniowie aż tak żle się czuli, czy jak to bywa dostali kataru. Kto ich zmusił do wykonania testu ? Przecież sami się nie zgłosili, tylko ktoś ich zapewne wysłał. Jak nazywa się ta choroba zakaźna, bo nie mogę jej znależć w wykazie załącznika do ustawy ? Normalny lekarz wystawiłby 3 dniowe zwolnienie z zajęć, przepisał pihuły, kazał się wygrzać i do roboty.
 • Otępiały naród dalej wierzy w bajki o koronawirusie.
 • To zarządzający tymi urzędami typu sanepid, starostwo itp. powinno się wysyłać na kwarantannę za nieadekwatne do sytuacji i niezgodne z prawdą decyzje. ryba gnije od głowy. wystarczy już tych bredni, bo znowu rozpieprzycie ten kraj, bez bomb, granatów i okopów. Gospodarka, potencjał tego biednego kraju runie. 109 mld zadłużenia a oni dalej grają strachem i panikom. Niech wypowiedza się ci uczniowie, co im jest, jak sie czują.
 • Szkołę zamknąć i spalić. Rodziców i dzieci odkaźić i na razie nie spalać, czekać na wytyczne.
 • słuchajcie dalej tępych pisiorów
 • bachory zarażają to jasne, odizolować dzieci bo wszyscy umrzemy
 • Glupota!!! Powinni normalnie chodzić do szkoły. Właściwe przeczytałem na INRE RIA pl że naukowcy mówią że koronawirus SARS-CoV-2 jest od lat. Tylko wtedy nie było paniki ludzie wzięli Gripex poleżeli trzy dni i wracali do normalnego życia. A teraz wszystko zamykają. A po 17 września znowu u kogoś znajdą i co? Znowu zdanie???
 • kazdy to wiedzial, mozna sie tego domyslic, ja to wiedzialem przed wakacjami jeszcze grubo przed ze innego scenariusza swiat nie wymysli
Reklama