UWAGA!

Aleksandry rozdane

 Elbląg, Od lewej: Marcin Tomasik, Beata Przewłocka i Lesław Ostaszkiewicz, tegoroczni laureaci
Od lewej: Marcin Tomasik, Beata Przewłocka i Lesław Ostaszkiewicz, tegoroczni laureaci (fot. WS)

Beata Przewłocka oraz Marcin Tomasik to laureaci tegorocznych Aleksandrów za najlepsze role. Wręczono je dzisiejszego (4 kwietnia) wieczoru w elbląskim teatrze,  a jednocześnie premierą "Skąpca" w reżyserii Konrada Szachnowskiego zainaugurowano 13. Elbląską Wiosnę Teatralną. Zobacz zdjęcia z wręczenia nagród.

- Nagrody te przyznawane są raz w roku. Ta statuetka ma już ponad 50 wizerunków – mówił Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru. Nawiązują one do jego patrona - Aleksandra Sewruka.
       O tym, kto w tym roku okazał się najlepszy decydowała kapituła powołana przez dyrektora teatru w składzie: Izabela Piskorek, Hanna Motyka, Dominika Lewicka- Klucznik, Kamila Jabłonowska, Izabela Seredocha, Joanna Buzderewicz, Dorota Wcisła, Aneta Puzdrowska oraz Tomasz Walczak (Zobacz nominacje).
       W tym roku nagroda za najlepszą rolę kobiecą powędrowała do Beaty Przewłockiej.
       - Bardzo mnie cieszy ta nagroda, tym bardziej, że to mój pierwszy Aleksander za rolę – mówiła tuż po rozdaniu nagród Przewłocka. - Do tej roli dostałam się z castingu, na który zaproszono kilkanaście osób. Po wszystkim zapytałam reżysera dlaczego mnie wybrał, a on odpowiedział, że dla niego kluczowa była scena awantury pomiędzy Muszką a Lulu.
       Statuetkę za najlepszą rolę męską otrzymał Marcin Tomasik, natomiast Aleksandra od publiczności dostał Lesław Ostaszkiewicz, który w następnym roku będzie obchodził 25- lecie pracy na elbląskiej scenie.
       - Jestem chyba rekordzistą jeśli chodzi o nominacje – mówił tuż po rozdaniu nagród aktor. - Aleksander od publiczności cieszy, zresztą jak każda nagroda, którą przyznaje się za pracę zawodową.
       Oprócz tego wręczono nagrodę w kategorii Najwierniejszy Widz Zbiorowy – został nim Zespół Szkół w Cedrach Wielkich.
       Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru swoje nagrody wręcza także dyrektor teatru im. Aleksandra Sewruka. W tym roku Mirosław Siedler wyróżnił: Mateusza Łobockiego (obsługa sceny), Witolda Przybył (pracownia oświetleniowo – elektryczna), Annę Szysz (zastępca głównej księgowej), Agnieszkę Piaskowską (zastępca kierownika administracyjno- technicznego), Elżbietę Bartosiak (garderobiana męska), Artura Hauke (aktor) oraz Katarzynę Wyrzykowską (sekretariat).
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Teatr w Elblągu nadal udaje, że jest teatrem. A Państwo aktorzy uwierzyli, że " uczestniczą " w tworzeniu nowej sztuki. Posępna zabawa !.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  22
  myta(2014-04-05)
 • admin A ja pozwolę sobie na mały apel do widzów, szczególnie panów, ale także niektórych pań. Teatr to świątynia sztuki, a nie pub. Widzowie współtworzą jego atmosferę. Pojawianie się na widowni w plażowych T-shirtach, albo w rozchełstanych na piersi koszulach z kolekcją złotych łańcuchów na futerku, to duży nietakt i brak szacunku dla instytucji, w której się gości. Jeśli się tego nie rozumie, to może lepiej wybrać się na piwo?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  11
  admin(2014-04-05)
 • Jaki teatr taka widownia ;)
 • W sprawie teatru, to nadal autorytetem jest Wybitny nasz literat, krytyk i teatrolog Ryszard Tomczyk. To jego trzeba by zapytać o zdanie na temat
 • Aleksandry przyznane przez " szanowną" kapitułę porównuję do amerykańskich Złotych Malin lub polskich Wężów. ..
 • Do wyzej : zawisc. małego zawistnego człowieczka. Klasyka elblaska.
 • Beatko kochana gratulacje Twój instruktor jazdy :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  20
  typek12345(2014-04-05)
 • gratulacje! Świetne przedstawienie !
 • A dla mnie " Klasyką elbląską" jest nagradzanie ludzi za słabe role. Może prywatnie Ci ludzie są bez zarzutu, ale na scenie nie prezentują poziomu godnego nagrody. Rola Wolanda nie była warta żadnego uznania. .. Ocenę pozostawiam tym, którzy spektakl widzieli. Większe wrażenie zrobiła na mnie aktorka, która grała Hellę - nie wypowiadając chyba ani jednego słowa. Można? MOŻNA!!!
 • Polecam Odleżałe Don Chichoterie R. Tomczyka - jest w EMPIKU
 • Panie dyrektorze, trochę więcej pokory a przede wszystkim kultury w kulturze.
 • Szkoda ze tu nie ma szans na wystawianie sztuk rodzimych twórców jak n. p. Ryszarda TOMCZYKA i Lecha Brywczyńskiego
Reklama