UWAGA!

„Alter Ego” czeka na nowych aktorów, czyli przesłuchania ostatniej szansy

2008-09-10
Aktualizowany 2008-09-22 11:35
Elbląg, Jeden ze spektakli Alter Ego - "Godzina czlowieczej nicości"
Jeden ze spektakli Alter Ego - "Godzina czlowieczej nicości"

Teatralne Studio Młodych „Alter Ego”, działające przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu rozpoczyna kolejny sezon artystyczny. Grupa ma na swoim koncie realizację 52 spektakli, wiele nagród zdobytych na festiwalach w kraju i za granicą. Należy do jednych z ciekawszych scen offowych w Polsce. W poniedziałki 22 i 29 września oraz w środę 24 września odbędą się ostatnie przesłuchania osób, które chcą przyłączyć się do „Alter Ego”.

„Alter Ego” istnieje od 15 lat. Najpierw funkcjonowało przy Domu Kultury w Drezdenku, a od 10 lat działa w Elblągu przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Założycielem i opiekunem artystycznym grupy jest Tomasz Walczak. Młodzi aktorzy zdobywają laury na festiwalach i przeglądach w kraju oraz za granicą.
     - Goethe napisał: „Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać”. Nasze pragnienia i zdolności nabrały realnego kształtu, tu słowo nabiera głębszego znaczenia, a każdy gest ma siłę po wielokroć mocniejszą od tego samego gestu z życia – przekonuje Tomasz Walczak, opiekun „Alter Ego”. - Dzięki naszemu byciu w teatrze, staliśmy się innymi ludźmi, staliśmy się bardziej otwarci, bardziej wrażliwi, pewni swego potencjału i pragnień. Teatr otworzył nas na życie i jego piękno, i to jest właśnie misja naszego teatru, misja „Alter Ego”.
     Grupa zrealizowała dotychczas 52 spektakle w konwencji: teatru poezji, groteski i absurdu, teatru ulicznego, happeningu, teatru plastycznego oraz pantomimy.
     Członkowie „Alter Ego” brali też udział, jako statyści, w przedstawieniach repertuarowych Teatru im. Sewruka, m.in. „Sen nocy letniej” w reż. Mirosława Siedlera, „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował” w reż. Mirosława Siedlera, „Calineczka” w reż. Andrzeja Ozgi czy „Opowieść wigilijna” w reż. Czesława Sieńko.
     - Do „Alter Ego” przyłączyłam się trzy lata temu, dzięki temu moim głównym zainteresowaniem stał się teatr i to pozwoliło mi sprecyzować plany na przyszłość – mówi Dagmara Piekutowska. - Oprócz tego tańczę w zespole tanecznym. Teatr jest dla mnie bardzo ważny pozwolił mi się rozwinąć kulturalnie i pokonać nieśmiałość.
     Z grania w „Alter Ego” zadowolony jest także Krzysztof Czerepko: - Mieszkam i uczę się w Elblągu. Moje zainteresowania to taniec, muzyka, pisanie wierszy... pisanie jest dla mnie taką odskocznią od świata, od rzeczywistości, od problemów...To mój sposób na pozbieranie myśli i odnalezienie sensu w rzeczach, które czasem wydają mi się bezsensowne. No i oczywiście teatr, który jest moją największą pasją w życiu.
     Grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów festiwalowych w kraju i za granicą. Do najważniejszych młodzi aktorzy zaliczają, m.in.: GRAND PRIX i Złoty Sejneński Tur podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Baltic-Satelid’1998” – SEJNY – czerwiec’98; nagrody za kostiumy podczas Międzynarodowej Triady Teatralnej – DĘBNO – sierpień’98, Międzynarodowej Triady Teatralnej – RÜDERSDORF – lipiec’99 – Niemcy czy XIII Płośnickiego Lata Teatralnego – PŁOŚNICA – czerwiec’2000. Za swoją pracę laury zbiera także Tomasz Walczak, który jest reżyserem spektakli „Alter Ego”.
     Co pokaże grupa w nowym sezonie artystycznym – zobaczymy.
     Póki co, grupa szuka nowych talentów. Ostatnie przesłuchania chętnych odbędą się na Małej Scenie Teatru im. Sewruka:
     w poniedziałki 22 i 29 września o godz. godz. 16.30 oraz w środę 24 września o godz. 16.30.
     
     Mówi Tomasz Walczak:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • 16.30 czy 17.00? bo mówili tez ze o 17.00 jak wyglada casting?
 • czy bedzie to popularyzacja polujacego unicorna? - Bella Pollej
 • Zawsze marzyłem, zeby zostac aktorem. Żeby tak Teatr zrobił jaja i na przykład z okazji Dnia Teatru zaproponował spektakl z obsadą "z miasta" dla dorosłych amatorów, (kurde dobry jestem tylko dla dorosłych, bez słowa - amatorów. ) Od razu bym sie zgłosił. Grali kiedyś Zbrodnię i karę? Porfirego Pietrowicza bym walnął. Z grubej rury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-09-22)
Reklama