UWAGA!

Anawa w leśnym salonie

 Elbląg, Aktorzy elbląskiego teatru zaśpiewali pisenki Anawy
Aktorzy elbląskiego teatru zaśpiewali pisenki Anawy (fot. Michał Skroboszewski)

Przez cichutkie wiatru granie, nadsłuchuję z każdej strony, nagle wpada prosto z nieba, pewien pomysł zagubiony” - zaśpiewali dziś (5 lipca) aktorzy z elbląskiego teatru. Piosenkami Anawy i Marka Grechuty zainaugurowano XXIII Letni Salon Muzyczny w Bażantarni. Zobacz zdjęcia z koncertu.

Świat wokół ciebie się zmienia, zmieniają się pory roku”. Nadchodzi lato, a jeżeli jest lato w Elblągu, to nie może zabraknąć jednego – Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni. Bo przecież „Gdziekolwiek będziesz, cokolwiek się stanie, będą miejsca w książkach i miejsca przy stole”. Miejsc przy muszli koncertowej ze względu na pandemię zabrakło, co nie odstraszyło publiczności, która obsiadła wszystkie możliwe miejsca w okolicy. Dziś (5 lipca) aktorzy z elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka piosenkami Marka Grechuty zainaugurowali XXIII Letni Salon Muzyczny.

„Pani mi mówi - niemożliwe, pani mi mówi - mnie się zdaje, pani mi mówi – nie do wiary, pani mi mówi - że to żart”. Ze względu na pandemię. nikogo nie zdziwiłby fakt, gdyby w tym roku Salon odwołano. Zwłaszcza, że muszlę koncertową czeka remont – miła konsekwencja wygrania głosowania w Budżecie Obywatelskim w ubiegłym roku. Inwestycja planowana jest na jesień tego roku.

Marta Masłowska, Beata Przewłocka, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik zaśpiewali największe przeboje Marka Grechuty i Anawy. Nam pozostaje czekać na następną niedzielę, bo Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy .” W następną niedzielę wystąpią Irena Adamiak, Mariusz Michalski i Krzysztof Bartosiewicz na scenie przy stoliku w sztuce „Poszkodowany Goldiner”.

 

Fragmenty tekstu zaznaczone kursywą są fragmentami piosenek.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym XXIII Letniego Salonu Muzycznego

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama