UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

B.E.K.A., czyli kabaret w Światowidzie

Od stycznia w Światowidzie próby rozpoczęła grupa kabaretowa B.E.K.A., czyli Bartek, Ewelina Krzysiek i Angelina. Efekty przygotowań będzie można zobaczyć podczas XII edycji Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”, który odbywać się będzie w kwietniu.

Grupę kabaretową B.E.K.A. tworzą tegoroczni maturzyści elbląskiego liceum i student trzeciego roku politologii i dziennikarstwa gdyńskiej Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej.
     - Do powołania kabaretu zainspirowała mnie rozmowa z Joanną Kołaczkowską z kabaretu Hrabi - mówi najstarszy członek grupy i jej opiekun Krzysztof Woźniak. - Pod koniec listopada ustaliliśmy już skład zespołu i cele, jakie chcemy osiągnąć.
     A w planach kabaretu B.E.K.A. są nie tylko występy, ale także organizacja warsztatów i utworzenie własnej strony internetowej.
     Pierwszy występ B.E.K.A. ma już za sobą - na przeglądzie kabaretów harcerskich, jaki 6 grudnia ubiegłego roku odbył się w elbląskim Młodzieżowym Domu Kultury. Wówczas zajęli dwa I miejsca w obu kategoriach konkursu, czyli Plagiat i Szalona Inwencja. Jak mówią, chętniej pokazują absurdy sceny polskiej, czy raczej polskiej rzeczywistości, bo podkreślają, że rzadziej wyśmiewają scenę polityczną, a ich repertuar opiera się przede wszystkim na tekstach Jana Brzechwy.
     W najbliższym czasie planują wystąpić podczas Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”, który Światowid organizuje w dniach 2-6 kwietnia.
     - To będzie dla nas prawdziwy debiut, bo jest to impreza o randze ogólnopolskiej, do której musimy się dobrze przygotować - dodaje Krzysiek. - W przeglądzie kabaretów wystąpiliśmy spontanicznie, tym razem zaprezentujemy się w kategorii Małe formy
     teatralne.
     Grupa spotyka się we wtorki i czwartki w godzinach 16 - 18 na Scenie na Piętrze elbląskiego Światowida i jak podkreśla dyrektor placówki, jest ona otwarta na tego typu współpracę.
     - Zapraszamy młodzież, która chce rozwijać swoje pasję i zrobić coś ciekawego – mówi Antoni Czyżyk. - U nas jest miejsce dla ludzi aktywnych i pomysłowych.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama