UWAGA!

Bałtyckie debiuty

Daniel Olbrychski przyjedzie za kilka dni do rosyjskiego Swietłogorska, nadbałtyckiego kurortu na terenie obwodu kaliningradzkiego.

Polski aktor zasiądzie w składzie pięcioosobowego jury festiwalu filmowego "Bałtyckie Debiuty", którego druga edycja zostanie zainaugurowana już w najbliższą niedzielę (24 lipca). Ten festiwal filmowy jest organizowany w ramach dużego i pomyślnego z rozmachem ogólnorosyjskiego Festiwalu Sztuki "Bałtyckie sezony". W "Bałtyckich debiutach" uczestniczą przede wszystkim filmy produkcji rosyjskiej. Jednakże w tym roku pokazy zostaną wzbogacone debiutami filmów w reżyserii twórców pochodzących z innych państw znad Bałtyku. Każdy wyświetlany przed publicznością i jurorami konkursowy obraz będzie prezentowany przez reżysera, aktorów lub kogoś z grupy zdjęciowej.
     W Swietłogorsku, jak zwykle o tej porze, wypoczywa wielu gości przybyłych z rożnych regionów Rosji. Będą oni mogli zapoznać się z najciekawszymi rosyjskimi i nadbałtyckimi filmami, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Organizatorzy zapowiedzieli udział także filmów powstałych w Szwecji, Finlandii, na Łotwie, Litwie, w Polsce i Niemczech.
     Wejście na wszystkie projekcje filmów jest bezpłatne. Festiwal trwać będzie od 23 do 31 lipca.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Swietłogorsk to po 1945 r. Do tego czasu był przez kilkaset lat RAUSCHEN, czyli w dosłownym tłumaczeniu "szum", "szelest", "szemranie". Ten piękny poniemiecki kurort zachował się prawie w całości, gdyż po wojnie był ośrodkiem wypoczynkowy sowieckich sił zbrojnych.
Reklama