UWAGA!

Bisom nie było końca

 Elbląg, Bisom nie było końca
fot. Witold Sadowski

"Dziś wiem, że byłam tą z miliona jedną" – śpiewa w jednej ze swoich piosenek Anna German. Nie pomyliła się. Jej anielskiego głosu można słuchać godzinami, a niezwykła osobowość i uroda nie dają o sobie zapomnieć. Wczorajszy (26 maja) wyjątkowy koncert piosenek „Białego Anioła”, który odbył się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, był zadedykowany wszystkim mamom. Zobacz zdjęcia.

Śpiew ukraińskiej divy Vladyslavy Vdovychenko, solistki Warszawskiej Opery Kameralnej Justyny Reczeniedi oraz tenora Mikołaja Adamczaka z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej dostarczył elblążanom niesamowitych wzruszeń i emocji. Takie też bowiem było życie Anny German - pełne pięknych, ale i tragicznych chwil, o czym piosenkarka wyśpiewała w swoich niezapomnianych piosenkach: „Człowieczy los nie jest bajką ani snem, (…), człowieczy los niesie z sobą trudy, żal i łzy”, a „los zbiera to, co dał”, więc „uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj, na dzień szczęśliwy nie czekaj, bo kresu nadjedzie czas, nim uśmiechniesz się choć raz”.
       Niebywałe podobieństwo barwy głosu Vladyslavy Vdovychenko do głosu Anny German uczyniło koncert jeszcze bardziej wyjątkowym. Niezwykła jest także historia życia ukraińskiej divy, która na zawsze połączyła ją z ikoną polskiej i rosyjskiej sceny muzycznej. - Mam na sobie bardzo cenną broszkę, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie w linii żeńskiej w rodzinie Anny German – mówi Vladyslva Vdovychenko. - Nosiła ją babcia, mama a potem sama Anna German.
       Ten talizman nieprzypadkowo dostał się w posiadanie ukraińskiej piosenkarki. Krótko przed jej urodzeniem, jej mama miała zaszczyt spotkać się z Anną German. - Anna zapytała wtedy moją mamę, czy spodziewa się dziecka – opowiała artystka. - Powiedziała jej, że to wielkie szczęście, tym bardziej, że nie było jej wtedy dane zostać matką, a bardzo tego pragnęła. Powiedziała mamie, że ma nadzieję, że urodzi się jej piękna córka i przyjedzie czas, że będzie z niej bardzo dumna. W roku 1982 nauczycielka muzyki powiedziała mojej mamie, że mój głos bardzo przypomina głos zmarłej w tym samym roku Anny German.
       I tak Vladyslava Vdovychenko skończyła konserwatorium muzyczne, zaczęła występować na scenie, a dziś śpiewa również piosenki z repertuaru Anny German. Użyczyła także swojego głosu Joannie Moro w serialu „Anna German”.
       Wczorajszy koncert piosenek uwielbianej nie tylko w Polsce, lecz także za wschodnią granicą Anny German, był zadedykowany także współpracy polsko-rosyjskiej w obliczu dwudziestej rocznicy podpisania umowy partnerskiej między Elblągiem a Kaliningradem.
       Od dawna nie było w Elblągu takiego koncertu. Wzruszona publiczność na stojąco oklaskiwała występ artystów, domagając się bisów, którym nie było końca.
      

       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
dk

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Było bardzo miło, muzycznie, sympatycznie. Tylko taka blondynka, skrzypaczka, jakoś dziwnie, głupkowato się śmiała co chwilę. A głosy pani Władysławy i pana Mikołaja - super.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Domingo(2014-05-27)
 • Koncert przepiękny, niezwykły!!!!!
 • O i wielki cenzor, znawca sztuk wszelakich pokazał się na koncercie. No tak przecież to występ podopiecznych herszta bandy trojga :)
 • Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wieczoru, pełnego ciepła, nadziei, odrywającego od trosk codzienności. Klasa artystów, zespołów i osoby prowadzącej była na tyle wysoka iż gafy Pana Wilka uszyły w, ,tłumie, ,. .. .. A swoją droga to kogo zaprosił na koncert z Kaliningradu, bo mu się pomyrdało. .. .choć ciepło mówił o Dniu Matki.
 • Przepiękny koncert oby więcej takich, byłam słyszałam, BRAWA DLA ORGANIZATORÓW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  NINA.W.(2014-05-27)
 • Koncert był przepiękny że można by słuchać do rana.
 • Jak zwykle Wilk korzysta z okazji promując swoja nie ciekawa osobę. Niech zaśpiewa o przekopie i zlikwidowaniu Straży Miejskiej
 • W powszechnej opinii Rosjan: " Polacy nienawidzą Anny German" . Rosyjscy spadkobiercy Anny German spowodowali upadłość " Polskich Nagrań" - Polskie Nagrania nie istnieją ! Rosjanie zażądali od PN 2 milionów PLN tyt. tantiem dla nieżyjącej już A. German. Sądownie Rosjanie (i duch Anny German) doprowadzili do upadłości Polskich Nagrań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  OliGarHa(2014-05-27)
 • Jeżeli ktoś nie obnosi się z tym i nie krzywdzi innych nawet swoja postawą to jest to do stolerowania. .. .podobnie jak z głupotą. .. .. w każdym związku także w tym hetero. .. .obowiązuje zasada wg klasyka. .. , ,w tym największy jest ambaras, aby dwoje chciało na raz. .. , ,. Swoją droga poczyniłem na koncercie dwa spostrzeżenia. .1) Wilk potrafi mówić, ,ludzkim, ,głosem. .. 2) Mówi bez ściągi 3) Niestety i. .paraliż postępowy postępowe trafia głowy. .. .ma też jak ja zaniki pamięci. .. ..
 • To był wieczór pełen ciepła, cudownych emocji i wspaniałych wrażeń artystycznych. Zdumiewa mnie tylko atak na Prezydenta, każdy ma prawo w emocjach i stresie zapomnieć nawet ważnej informacji ale wystąpienie było sympatyczne, skromne i bez kartki jak to zazwyczaj bywa.
 • Bo to fajny prezydent jest. Łubu dubu Łubu dubu. .. ..
 • Nuudyyyy nie było żadnej babki z brodą
Reklama