UWAGA!

Bitwa o Elbląg i wspomnienie o wielkich artystach

 Elbląg, Bitwa o Elbląg i wspomnienie o wielkich artystach

Jest już dostępne najnowsze wydanie „Magazynu Elbląskiego”, periodyku z ciekawymi artykułami publicystycznymi na tematy ważne dla naszego miasta i regionu.

W najnowszym numerze „Magazynu Elbląskiego” znajdziemy m.in. interesujący artykuł na temat słynnej uchwały rządowej 40/72, na mocy której w Elblągu w latach 70. zrealizowano około 70 różnych inwestycji, wśród nich m.in. budowę ZAS Polmo, Plastyku, Truso, fabryki domów, szkoły muzycznej i wielu innych. Atmosferę tamtych dni opisuje Daniel Lewandowski, propagator lokalnej historii, zagłębiając się w wiele archiwalnych dokumentów.

W „Magazynie” przeczytamy również wspomnienie o dwóch wielkich elbląskich twórcach, którzy odeszli w ostatnich dniach: Ryszardzie Tomczyku i Januszu Hankowskim, a także historię o dwóch królowych, które mieszkały w naszym mieście. I wiele innych ciekawych artykułów.

Wydawcą Magazynu Elbląskiego jest wydawnictwo Uran. Jest on dostępny w Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim.

 

Dla naszych Czytelników mamy dwa egzemplarze „Magazynu Elbląskiego” do wygrania w konkursie. Otrzymają je osoby, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: „Za co lubię Elbląg?” Odpowiedzi prosimy przesyłać mailem do 14 stycznia na adres: konkurs@portel w tytule maila wpisując „Magazyn”. Nazwiska laureatów ogłosimy 15 stycznia.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama