UWAGA!

Cantata kończy sezon

 Elbląg, Cantata zakończyła sezon koncertem w Galerii EL
Cantata zakończyła sezon koncertem w Galerii EL (fot. Anna Dembińska)

Gdzie mogą najlepiej brzmieć dźwięki pieśni sakralnym, jak nie w starym kościele. Wszak do takich sal koncertowych zostały stworzone. Dlatego nie dziwi doskonały występ Cantaty w Galerii EL. Elbląski chór zaprezentował pieśni sakralne i repertuar rozrywkowy z ostatniej płyty. Zobacz fotoreportaż.

Stało się już tradycją, że na koniec sezonu artystycznego elbląski chór Cantata przypomina słuchaczom swoje największe przeboje. Wczoraj (7 czerwca) elbląscy chórzyści zaprosili swoich fanów do podominikańskiego kościoła, w którym obecnie mieści się Galeria EL.
       - Zaśpiewamy to, nad czym pracowaliśmy cały rok. Utwory muzyki sakralnej, które śpiewaliśmy na konkursach międzynarodowych, w jakich braliśmy udział. W drugiej części zaprezentujemy repertuar rozrywkowy, który znalazł się na naszej płycie – zdradziła Marta Drózda – Kulkowska, dyrygentka chóru Cantata.
       Miniony sezon był dla Cantaty okresem ciężkiej pracy oraz wielu sukcesów. Zespół brał udział m.in. w profesjonalnych warsztatach, koncertach – również tych charytatywnych oraz w konkursach chóralnych. Podczas jednego z nich, IV Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere, wywalczył złoto oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu współczesnego o charakterze rozrywkowym (Ocalić od zapomnienia w arr. Andrzeja Borzyma Jr.) Warto też zwrócić uwagę na sukcesy na festiwalach muzyki religijnej w Rumi, gdzie zespól zdobył Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego.
       W Galerii EL Cantata zaczęła od Ave Maria i tym religijnym utworem zabrała licznie zgromadzoną publiczność w muzyczną podróż. W nawie dawnego kościoła brzmiały takie utwory Psalm 69, „Ubi Caritas”, czy „Crucem Tuam”, i inne.
       W drugiej części wieczoru elbląscy chórzyści całkowicie zmienili klimat i zaserwowali publiczności zupełnie inny repertuar: muzykę rozrywkową. Przy okazji zareklamowali płytę Cantaty: z niej to pochodzą utwory zaśpiewane w Galerii EL.
       Podkreślić w dzisiejszym koncercie trzeba zasługi akustyczne murów podominikańskiego kościoła. Teraz tym, którym jeszcze mało chóralnej muzyki pozostaje czekać na nowy sezon artystyczny. I oby więcej takich koncertów w kościołach, bo stare mury podkreślają piękno sakralnej muzyki.
      
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Trochę to dziwne wtedy kiedy mogłoby być mnóstwo koncertów nie tylko dla mieszkańców ale i turystów wówczas hur kończy sezon?!
 • Gratulacje!
 • @Fan_Gargamela - owszem gdyż CHÓR to ludzie, którzy śpiewają bo to ich pasja a nie zawód ( nie zarabiają na śpiewaniu w chórze) a wakacje to okres urlopowy, czas dla domu i rodziny i dla mnie nie jest to dziwne. .. .
 • koncert byl rewelacyjny, cantata jest na prawdę dobra. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  wujek(2018-06-08)
 • Koncert fantastyczny .Ogromne brawa dla chóru CANTATa :)
 • @Fan_Gargamela - Tak mają wolne. .. pewnie z tego powodu iż mają rodziny, swoją pracę, własne życie-dasz wiarę Oni też mają swoje prywatne życie i chcą też odpocząć, póść na urlop, spędzić trochę czasu z rodziną i dziećmi, którzy w ciągu roku mają mało wolnego czasu i bardzo mało czasu mają na spędzenie go z w gronie rodziny. I nie wierzę, Fan Gargamela, że chociaż pomyślałeś by pójść posłuchać, zatopić się w ich głosach w ciągu roku, to i w tym urlopowym okresie też byś nie poszedł. .. ale ponarzekać, pojątrzyć to z przyjemnością. .. prawda? Uwielbiam Cantatę, uwielbiam ludzi którzy są jej częścią, uwielbiam ich głosy. .. Pani Marta jest Aniołem który pierwszy wyciąga rękę by pomóc. .. nawet nie czeka na podziękowania. .. to co Ci ludzie robią tylko na brawa zasługuje, nie na krytykę. .. Nie wolno, nie wypada tak jątrzyć. .. nie idź, nie słuchaj, ale też nie marudź, że chcą odpocząć. BUZIOLE dla ludków z Cantaty-jesteście cudni.
 • To jest chór składający sie z ludzi -artystów, którzy pracują zawodowo w innych branżach. Robią to z potrzeby. .. .. miłości do muzyki. Latem mogą wziąć urop w swoich firmach i to czas dla rodziny. Brawo Cantata
Reklama